Kováč měl dlouhodobé problémy s achillovkou a od loňského května odehrál pouze podzimní duel domácího poháru v Králově Dvoře. Zkušený stoper poté v průběhu zimní přípravy oznámil, že po sezoně ukončí aktivní kariéru a naznačil, že už s nasazováním do zápasů moc nepočítá.

„Samozřejmě jsem nečekal, že budu teď hrát. Máme s trenérem nějakou domluvu, ale říkal, ať jdu hrát. Tak já řekl, tak jo, jdu, doufám, že to nějak zvládnu," řekl Kováč novinářům.

Na hřišti se navzdory dlouhé pauze cítil poměrně dobře. „Paradoxně jsem čekal, že to bude horší, abych řekl pravdu. Pomohlo tomu, že jsem hrál v Liberci, kde to znám, a hlavně byla zima, takže dobré počasí. Kdyby bylo teplo, tak to asi neufoukám. Ale zaplaťpánbůh," uvedl Kováč.

Hezké vzpomínky na Liberec

Symbolicky si zahrál v Liberci, kde úspěšně působil před odchodem na Letnou. „Ale nebylo to tak, že bych hrál kvůli tomu, že to je v Liberci. Máme teď náročný program," podotkl Kováč. „Rád se sem vracím, zažil jsem tu krásný rok a půl. Víme, že teď už sem jezdím jako soupeř, ale vzpomínky mám hezké," dodal.

Vedle něj na stoperu poprvé v soutěžním utkání za Spartu nastoupil Ondřej Mazuch a premiérový start za A-tým Pražanů si v kombinované sestavě připsal i mladík Milan Kadlec.

Chybějící herní praxe

„Asi to trochu znát bylo. Herní praxe nám hráčům, kteří už tolik nehrajeme, nebo mladším klukům, kteří se tam moc nedostávají, samozřejmě chybí. To je logické. Ale nemůžeme se na to vymlouvat, protože máme dostatečně kvalitní hráče, abychom si s tím poradili," uvedl Kováč.

Sparta v Liberci neudržela vedení, ale Kováč věří, že v odvetě dvojzápas otočí. „Samozřejmě spokojenost není, protože jsme prohráli, ale ten gól, který jsme dali, bude hodně důležitý na odvetu. Musím říct, že si na to nesmírně věříme. Máme obrovskou kvalitu teď, zvlášť doma. Bude to těžký zápas, ale jsem přesvědčený, že to zvládneme," dodal.

Čtěte také: Fotbalisté Sparty v poháru v Liberci utrpěli první jarní porážku