Běžela patnáctá minuta a hosté se radovali z vedoucího gólu. Počtvrté během posledních pěti zápasů červenobílí inkasovali úvodní branku a museli dotahovat. „Nedovedu si to vysvětlit. Možná hraje roli nekoncentrovanost, ale nemělo by se nám to stávat,“ hledal příčiny špatných vstupů do utkání záložník Slavie Jakub Hromada.

Obrat dirigoval Stoch

Vstřelená branka nalila hostům krev do žil. Aktivita byla na jejich straně. Do zápasu dostal zaraženou Slavii Miroslav Stoch dvěma parádními trefami. Nejprve vtipně přehodil brankáře Karviné Le Gianga a krátce po změně stran výstavní pumelicí vymetl všechny pavučinky z jeho branky.

„Konečně mi to tam spadlo,“ rozplýval se. „Povedla se mi střela zpoza šestnáctky, jaká mě zdobila celou kariéru. Hlavně je důležité, že jsme vydřeli body,“ pokračoval.

U druhé branky se zastavil, vznikla totiž po slovenské spolupráci, míč mu naservíroval jeho krajan Hromada. „Tak měsíc teď budu poslouchat, že mi přihrál na gól,“ smál se Stoch. „Ale našel mě v otevřeném prostoru opravdu krásně,“ poděkoval.

Výkon slávistického záložníka ocenil dokonce i trenér Karviné Josef Mucha. „Stoch rozhodl. Zápas mu skvěle vyšel. A jeho druhý gól? Zlomový,“ uznal Mucha. „Pomohl nám, když jsme hráli nejhůře,“ přidal svůj pohled kouč červenobílých Jindřich Trpišovský.

Divoký závěr

Čtvrt hodiny před koncem utkání přidal třetí gól Pražanů Jugas a vypadalo to, že je rozhodnuto. Závěr jim ale nevyšel podle představ, střídající Wágner po pár vteřinách pobytu na hřišti snížil na rozdíl jediné branky a drama bylo na světě.

„Místo abychom v klidu rozhodli, jsme ze zápasu udělali nervák. Tři body jsou dobré, ale dostat podruhé za sebou doma dva góly je alarmující,“ rozčiloval se Trpišovský.

Otevřené skóre vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Svůj podíl na tom měli Tecl se Sobolem, kteří neproměnili sólové úniky na gólmana. Ani hosté se ovšem z tlaku neprosadili.

Slávisté se tak přiblížili vedoucí Plzni na čtyři body a netrpělivě vyhlížejí její nedělní bitvu se Spartou. Nesmiřitelným sokům budou dokonce fandit. „Trochu ano, ve Spartě působí můj trenér ze slovenské jednadvacítky,“ ušklíbl se Hromada.