Jasno bylo už po prvním poločase, ve kterém Pražané nastříleli šest branek, zatímco domácí ani jednu. „Určitě jsme si šli od začátku za svým, že chceme přivézt vítězství, dle tabulky se dalo čekat, že budeme favorit. Vlétli jsme na ně a potvrdili to zejména v prvním poločase, který nám vyšel skvěle. Po zápase kluci říkali, že to byl jeden z našich nejlepších poločasů. Už v něm jsme rozhodli, pak nebylo moc co řešit. Kluci z Plzně taky dokázali hrát, byl to slušný soupeř, ale byli jsme v lepší formě a potvrdili to jasným výsledkem,“ komentoval utkání pražský hráč David Podzimek.

Právě ten otevřel skóre v sedmé minutě, po zásazích Stanislava Maříka a Jindřicha Novotného to bylo po čtrnácti minutách 0:3. „Na kluky z Prahy jsme neměli, v prvním poločase nás jednoznačně přejeli. Po patnácti minutách se nebylo o čem bavit, byla jen otázka, kolik dostaneme. Šlo vidět, že kluci spolu hrají delší dobu, vlítli na nás. Za stavu 0:0 jsme dostali gól po naší chybě, dali jsme si taky dva vlastní, tam se lámal chleba. Náš obránce byl úplně sám a chtěl míč kopnout na rohový praporek, ale zavěsil na zadní tyč. Nevím, zda se to pak v klukách zlomilo, ale Praha převzala otěže už v prvním poločase a bylo po všem,“ uvedl plzeňský útočník Karel Fürbacher.

Hosté dostali Západočechy pod tlak, ze kterého vyplynuly vlastní branky Jana Šebka s Michalem Meszároszem. „Vlastence byly docela výrazné, žádná lehká teč, kdy se góly většinou připisují střelci. První přišel po autu, kdy náš hráč vytvořil tlak na beka, jenž se nedohodl s gólmanem, šel proti míči a hráč mu jej propíchl podél těla. Ve druhé situaci náš Adam Jákl dával po sebe a obránce při snaze to uhasit střílel do své sítě místo na roh. Byla to smůla pro Plzeňáky, ale pro nás šlo o vyústění toho, že jsme si vytvářeli šance a měli víc ze hry,“ líčil Podzimek.

Úvodní kvalifikace Superligy malého fotbalu do 23 let vyhrály týmy Brna a pražského Staropramenu.
Brno neztratilo ani bod, Staropramen Praha se přetahoval s Příbramí

Šestý gól Staropramenu vstřelil hrající kouč Václav Socher. Po přestávce sice snížil Václav Sklenář, ale v závěru i přes vyloučení Sochera přidal sedmý gól Novotný. „Byla to od nás strašná bída. Můžu hodnocení odpíchnout od tréninkového procesu, na soupisce máme dvacet pět lidí a na trénink jich přijde šest, několikrát za sebou se zrušil. Kouč Tomáš Bochníček se z toho může zbláznit, s šesti lidmi je to těžké. Je to dané i vinou zranění čtyř, pěti kluků, ale tréninky nejsou odpoledne, spíš k večeru. Jsou zadarmo a jde o zpestření, klukům je od dvaceti do šestadvaceti, přesto nechodí. Co bychom my staříci za to dali, kdybychom před patnácti lety měli malý fotbal. Nevadí mi, že nastoupím v devětatřiceti, jsem soutěživý typ člověka, chci vždycky vyhrát, nic nevypustím, ale z naší strany byla první půle strašná,“ mrzelo Fürbachera.

Nejzkušenější hráč týmu stihl první utkání v aktuálním ročníku a nestačil se divit. „Jsem pracovně vytížený, od pondělí do pátku mimo Plzeň, taky nemám čas na tréninky, i když bych chtěl dojít, patřím na černý seznam trenéra Bochníčka. Bohužel práce mi to nedovolí, živím rodinu, sport šel stranu. Když mám možnost a cítím se dobře, zajdu vždycky pomoct a rád si kopnu, ale tohle utkání mě hodně zklamalo,“ hlesl plzeňský útočník, jehož celek se nachází na páté pozici.

Poprvé v tomto ročníku Superligy malého fotbalu nastoupil i Podzimek za Staropramen, ovšem užil si tři body, s nimiž se Pražané na druhé příčce dotáhli jen bod na vedoucího městského rivala Koráb. Už v neděli může jít Staropramen do čela západní skupiny, když zvítězí v Příbrami, kde nastoupí od půl deváté večer. „Moc jsem se na zápas těšil a z týmu je poznat, že se chce v tabulce posunout co nejvýš. Když zvládneme utkání v Příbrami vítězně, dostaneme se před Koráb na první místo, což je náš cíl. Máme na čem stavět ze zápasu proti Plzni, když podáme podobný výkon, nemáme se čeho bát,“ prohlásil pražský hráč.

Plzeň – Staropramen Praha 1:7 (0:6)

Branky a nahrávky: 35. Sklenář (Šebek) – 7. Podzimek (Novotný), 9. Mařík (Podzimek), 14. Novotný (Kostka), 16. vlastní Šebek, 25. vlastní Meszárosz, 29. Socher (Mařík), 60. Novotný. Rozhodčí: M. Kubečka – Šik. ŽK: Denk – Socher. ČK: 54. Socher (Praha). Diváci: 30.

Plzeň: Daniel Adamovič – Patrik Denk, Tomáš Kosť, Jan Šebek, Yuriy Skalozubov, Jakub Vavrač, Václav Sklenář, Karel Fürbacher, Istvan Korosi, Jan Kubeš, Jan Vacín, Michal Meszárosz.

Staropramen Praha: Tomáš Bezstarosti – David Podzimek, Václav Socher, Adam Jákl, David Baran, Jindřich Novotný, Stanislav Mařík, František Hakl, Dominik Kostka.