Jak jste si vytipovali nové posily?

Jan Holenda byl v hledáčku už v letním přestupovém termínu, sledovali jsme ho dlouhodobě. Co se týká Patrika Brandnera, věděli jsme o jeho kvalitách v dresu Příbrami už dlouho, a když jsme zjistili, že mu končí smlouva, začali jsme jednat. U Frederika Bilovského a Matúše Hrušky jsme využili situace v jejich slovenském klubu Myjava a prostřednictvím jejich agentů jsme se domluvili na příchodu do Dukly.

Jak to bylo s odchody? Hráči odešli sami, nebo už o ně nebyl zájem ze strany klubu?

Néstor je jasný, přišla nabídka ze Sparty, kde si finančně i sportovně polepší, tak jsme mu to umožnili. S Čajičem bylo už před pár měsíci komunikováno, že mu končí smlouva a jeho snem bylo opustit Českou republiku a zkusit si zahraničí. To se mu naskytlo, tak jsme se dohodli s tureckým klubem. Stejný případ je i Manzia. Dlouhodobě se neprosadil až do základní sestavy, tak jsme po dohodě zvolili cestu z klubu, aby někde mohl svou kariéru nastartovat. Beauguel je také podobný případ. V létě mu končila smlouva a my jsme profesionální kontrakt ukončili už teď v zimě.

Nepřekvapilo vás, že Beauguel má nakročeno do Zlína, když dlouho prohlašoval, jak se mu v České republice nelíbí?

Vcelku mě to nepřekvapilo. Na českou ligu je adaptovaný, vstup do ní měl nadějný. Dal sedm branek, patřil k nejlepším útočníkům, ale pak díky zranění a jiným okolnostem nenaplnil očekávání. Myslím, že takový hráč zas až tolik nabídek neměl. Pakliže přišla šance hrát první ligu a mít za ni adekvátní finanční ohodnocení, zvolil tuto alternativu. V České republice ho znají, je to typově zajímavý útočník, a když neměl v zahraničí kvalitnější nabídku, tak je pořád ve věku, kdy si fotbalem vydělává na živobytí.

Bude Jan Holenda tím, kdo přinese chybějící góly?

Těžko odpovědět. Garantované góly máte jen u Messiho a Ronalda, které si nemůžeme finančně dovolit. (usmívá se) Jan Holenda přichází jako vylepšení naší ofenzivy, je to zkušený hráč na hřiště i do kabiny. Věřím, že nám jeho styl hry pomůže k více brankám. Ať přímo on, nebo jeho spoluhráči.

Kádr je po těchto změnách kompletní?

Ano. Jestli nenastane nějaká mimořádná nabídka, tak je tým pro jarní část sezony uzavřen.

Čtěte také: Fotbalovou Duklu opustili cizinci Beauguel, Manzia a Čajič