Na jedné straně povstal Bohumil Strnadel z kraje Přední Kopanina a proti němu se vzmužil už týden churavý udatný loňský střelec roku Jan Fíček z oblasti Meteor.

Zvítězil letošní nejlepší střelec přeboru Strnadel, jenž svým modročerveným barvám vystřelil jedním gólem ze dvou střel tři body.

Naopak Fíček neměl povedený den. Z několika slibných pokusů nemířil ani jednou přesně a zelenobílý Meteor tudíž padl 0:1.

„Smolné utkání, měli jsme hodně šancí, já sám dokonce tři gólovky. Ale celý týden jsem netrénoval pro nemoc. Asi se to podepsalo. Byli jsme málo důrazní,“ sypal sobě a své družině popel z krbu na hlavu Fíček. „Je to velké zklamání. Tenhle půlrok jsme chtěli zakončit s větším bodovým rozdílem. Makáme půl roku a pak to ztratíme takovýmhle zápasem. Jsou to pokažené měsíce, i když vedeme o dva body.“

A ke spílání na výsledek se přidal i vůdce Meteoru trenér Karel Jeřábek: „Bylo to remízové utkání. Kopanina dala branku před poločasem a pak hrála kopaninu. Tedy to, co potřebovala.“

Naopak Robin Hood Strnadel je oslavován. Sedmnáctou přesnou ranou sezony totiž zajistil zlatou výhru. Kopanina se dotáhla na vedoucí Meteor na kontakt pouhých tří bodů. Mezi ně se vklínila ještě Dukla B, která rozstřílela béčko Motorletu 7:1.

„Teď nás teprve pořadně mrzí porážky a ztráty bodů s týmy ze středu tabulky. Mohli jsme být totiž první. Přesto to je dobrý výsledek na zimní přestávku,“ řekl kanonýr Strnadel.

Bóža je výborný útočník, říká uznale Fíček

V loňské sezoně vyhrál cenu Deníku pro nejlepšího střelce metropole, letos pokulhává za Strnadelem už o pět branek. „Vím, že vede o tolik, ale letos chci hlavně po třech letech snažení postoupit snaším mužstvem do divize. O individuální trofeje mi tolik nejde,“ říká dvanáctibrankový střelec Meteoru Jan Fíček.

V čem jste se Strnadelem stejní?

„My jsme spíš rozdílní. Oba sice nemáme špatnou koncovku, ale já jsem spíš do kombinace, kdežto on je typicky silný v zakončení.“

Co říkáte na jeho kvality?

„Je to bezesporu kvalitní útočník v zakončení. Má výtečnou hru hlavou a čich na góly, jeho revírem je vápno, tam nemá konkurenci.“

 

 

Šutér Fíček

Věk: 27 let.

Zaměstnání: Správce libeňského hřiště na Meteoru.

Přezdívka: Fík.

Přednost: Kvalitní technika a rychlost.

Zajímavost: Před letošní sezonou měl slíbeno, že za vstřelený hattrick dostane notebook. „Už je koupený. Mám si pro něj přijít,“ říká Fíček.

Fík může hrát i druhou ligu, vrací kompliment Strnadel

I s letošní načatou sezonou dal za dva a půl roku neuvěřitelných 80 branek. Posledním podzimním zápasem svůj koncert dokonal zásadní tečkou, vpravdě symbolicky. Díky němu Přední Kopanina porazila první Meteor 1:0 a udržela kontakt s čelem přeboru.

„Jsem spokojen, ale mohl jsem ještě jednu trefu přidat,“ říká útočník Přední Kopaniny Bohuslav Strnadel.

Jak byste charakterizoval sebe i Fíčka?

„Fík je spíš brejkový typ útočníka. Já mám rád zase vápno. Oba ale máme vcelku slušný čuch na góly a dobrou orientaci v šestnáctce.“

Co byste řekl na jeho adresu?

„Jeho kvality jsou opravdu velké, mohl by hrát bez problémů ČFL nebo i druhou ligu.“

 

Kat Strnadel

Věk: 29 let.

Zaměstnání: Kurýr.

Přezdívka: Bóža, Bogy.

Přednost: Zakončení a hra hlavou.

Zajímavost: Za dvě a půl sezony v pražském přeboru nastřílel úctyhodných 80 branek. „Jednou jsem měl nabídku jít do Německa,“ říká Strnadel.

Jak si vedli ve vzájemném souboji

Jan Fíček (Meteor)

Góly: 0

Střely na branku: 2

Střely mimo: 2

Čas na hřišti: 90 minut

Ofsajdy: 2

Karty: 0

Jeho fauly: 0

Fauly na něj: 4

Bohuslav Strnadel (Přední Kopanina)

Góly: 1

Střely na branku: 1

Střely mimo: 1

Čas na hřišti: 90 minut

Ofsajdy: 0

Karty: 0

Jeho fauly: 1

Fauly na něj: 1