Buďme efektivnější!

Vršovice - Obnovenou ligovou premiéru si nejspíše fotbalový brankář Radek Sňozík představoval jinak. Ve vyprodaném ďolíčku domácí Bohemians 1905 prohráli s ostravským Baníkem. A dvaatřicetiletý gólman musel míč ze své sítě lovit dvakrát. „Beru to částečně i na sebe. Pustil jsem přeci dvě branky,“ řekla po utkání smutná hvězda vršovického celku.

Inkasoval jste dvakrát, nicméně další gólové situace jste vyřešil úspěšnými zákroky…

Ale jo. Od toho tam jsem, přece. Ale doma jsem dostal dvě branky a to určitě není dobrá vizitka.

V druhém poločase jste měl za zády ostravské fanoušky. Neměl jste obavy o zdraví?

Ne. Fanoušci Baníku se chovali úplně korektně. Byli fantastičtí. Potkali se dva kluby s nejlepšími fanoušky v lize. Celá atmosféra během zápasu byla famózní.

Jak dlouho se budete srovnávat s první porážkou?

Chvíli to bude trvat. Určitě přijde zítra ještě rozbor, ale od něho se už začneme připravovat na další utkání v Liberci. Musíme se z této porážky ponaučit a přivézt body právě ze severu Čech.

A jak tedy zní ponaučení?

Musíme dát více branek než soupeř. Musíme být efektivnější, důraznější ve vápně. Prakticky jsme se nedostali do vyložené šance. Byli jsme silní jen po vápno. To se musí změnit. (hoz)

Triumfální návrat

Jablonec -V loňském roce odešel do tureckého Malatyasporu, odkud v letní přestávce přestoupil do Slavie. Tyto údaje o Zdeňku Šenkeříkovi jsou dostatečně známé. Ne každý ale ví, že útočník do Turecka zamířil z Jablonce. A právě na severočeském stadionu včera vítězstvím 1:0 odstartoval ligovou sezonu v sešívaném dresu.

Byl pro vás zápas na Střelnici neobvyklý? Kromě toho, že jím odstartovala nová sezona?

Určitě.Mocjsem se těšil,mám v Jablonci spoustu kamarádů. Byl jsem hodně zvědavý na přijetí, kterého se mi dostane, a zklamán jsem z něho rozhodně nebyl.

Hodnotíte pozitivně i svůj vlastní výkon?

Myslím, že nebyl špatný. I když jsem branku nevstřelil, tak jsem týmu pomohl k vítězství.

Ke gólu jste ale nebyl daleko. Váš šibalský pokus o přehození brankáře Špita z hranice vápna skončil na břevně…

Škoda, že to nevyšlo, chybělo mi opravdu jen trošičku štěstí.

Zápas jste zvládli a vyhráli. Stihnete vítězství vzhledem k nabitému programu vůbec oslavit?

Nějaká menší oslava proběhla jen v den zápasu. Od pondělí musíme přepnout, na chvíli zapomenout na českou ligu a soustředit se na Ligu mistrů. O důležitosti našeho středečního zápasu s Žilinou snad nemusím ani nijak zvlášť hovořit. (jen, haj)

Viděl jsem i penaltu…

Mladá Boleslav- Mužem posledního včerejšího zápasu vyhlásili včera nejen televizní diváci žižkovského kapitána Luďka Straceného. „Podali jsme vynikající týmový výkon,“ chválil spoluhráče.

Na co jste si troufali coby nováčci v obávané Boleslavi?

To víte, že jsme měli zdravý respekt, vždyť ona doma neprohrávala. Dodržovali jsme perfektně taktiku, podali perfektní týmový výkon a vyhráli zaslouženě.

Vzpomněl jste si na smutné loučení s ligou před třemi lety v Liberci (0:3)?

Já byl sice mezitím i v Příbrami, ale řekl jsem si, že tuhle vzpomínku musím přemazat.

Jak jste se cítil po otřesu mozku?

První půli docela dobře, Kolem 70. minuty jsem ale začal cítit návaly do hlavy. Vždyť jsem byl ještě v úterý v nemocnici. Přestože jsem si to nepřipouštěl, měl jsem dost. Příště už to ale bude v pohodě.

Útočník Švancara po zápase říka: Pánbíček ji viděl, tu penaltu na mě.

Byla a jasná. Viděl jsem to i v televizi. Nejdřív ruka byla nastřelená, to uznávám. Byl jsem na mítinku o pravidlech, tam nás to upozorňovali, že se nepíská. Ale ta akce „Švanciho“, ta fakt byla. I když ve druhé půli tu snahu asi trošku přihrál.

Gól přišel hned poté, co Kalod zazdil šanci a trenér Griga se málem postavil na hlavu.

Byl jsem na lavičce. Kdyby se ta loženka proměnila, bylo by to veselejší. Ale Youssef to trefil nádherně. On to takhle umí, kdyžmuto sedne. (ton)