"Součástí změny v koncepci našeho klubu byla restrukturalizace mládeže, s čímž souvisí spolupráce s jinými kluby. Hajduk je s námi historicky spojen, je to profesionální a vstřícný klub. Máme velkou příležitost se od sebe navzájem učit řadu detailů. V plánu je příprava kempů, výměna mladých hráčů i trenérů," uvedl na tiskové konferenci generální ředitel Slavie David Trunda.

"V některých věcech jsou napřed. Mají skvělý marketing, jejich logo tam naleznete skoro na všem. Mají o polovinu vyšší rozpočet než my, asi jako Sparta, což je v zemi zmítané ekonomickými problémy úžasné. Na mizerné podmínky je tam skvělá výchova hráčů. Ty pak navíc umí neskutečně dobře prodat," doplnil prezident Slavie Jiří Šimáně.

Posily z Hajduku do A-týmu Slavie se zatím nejspíš očekávat nedají. "Myslím, že je pravděpodobnější, že do Hajduku pošleme nějakého hráče, kterého budeme chtít prodat ne za dva, ale za pět, šest nebo třeba deset milionů korun," dodal boss z Edenu.

Nová mládežnická akademie

Slavia rovněž v červenci otevře novou mládežnickou akademii.

"Říká se, že je v Česku špatná práce s mládeží, že trénujeme málo a špatně. V ligách, jako je anglická, španělská, nemáme prakticky žádné hráče. Možná pár v Německu. To chceme změnit, chceme trénovat jinak, než je v Česku zvykem. Zvolit tady úplně novou cestu, jak se to dělá ve světě. Uvidíme, jaké výsledky budeme mít za tři pět let. Cílem je, abychom vychovali kvalitní hráče a pak je byli schopni prodávat třeba jako Hajduk," uvedl Šimáně.

Čtěte také: Mešanovič dal rychle gól a prožil povedený start ve Slavii