O osudu utkání se rozhodovalo na Žižkově hned v úvodu. Už v 52. vteřině totiž Kisel využil nedůsledně pokrytého prostoru před domácí šestnáctkou a míč z jeho levačky napnul domácí síť. Pro Viktorii znamenal gól těžkou ránu, z níž se jen pomalu vzpamatovávala. Hosté měli i v dalších minutách navrch a domácí obrana často nestíhala zachytávat rychlé kombinace.

Druhý gól byl na spadnutí, jenže místo toho mohlo uhodit na druhé straně, protože Novotný málem nachytal Poštulku pokusem z pětadvaceti metrů. Sparťanský gólman se musel na brankové čáře hodně natahovat.

Oboustranně otevřený zápas pokračoval i v dalších minutách. Domácí se hnali za vyrovnáním, zatímco sparťané se snažili především dlouhými míči za obranu nachytat Žižkovské v nedbalkách. Ve 22. minutě měl další velkou šanci po Matušovičově přihrávce Došek, ale jeho hlavička v záklonu minula opuštěnou branku. Sparta měla i další šance, ale Huškovu tvrdou ránu ve 34. minutě dokázal Bartalský zneškodnit a minutu před poločasem hosté nezakončili akci po Horváthově přihrávce do uličky.

Žižkovští sice vstoupili do druhého poločasu s velkou vervou, jenže tu jim vzala už druhá minuta, kdy Kučera nešikovně trefil vysokou nohou probíhajícího Kuliče a Horváth se z penalty nemýlil. Definitivní k.o. zasadili hosté Žižkovu přesně po hodině hry: Abraham byl na hřišti necelou minutu, když se dostal ve středu hřiště poprvé k míči, prošel s ním přes nedůsledné soupeře a jeho rána z hranice vápna trefila šibenici.

Zápas byl zjevně rozhodnut a odpor domácích postupně uvadal, zatímco sparťanský trenér Bílek si mohl dovolit vystřídat hlavní opory, které šetřil před úterní cestou do Londýna k odvetě s Arsenalem. Ale i náhradníci se mohli předvést, jenže Rezek po krátkém pobytu na hřišti Abrahama nenapodobil, přestože šel sám na Bartalského.

Další dramatické okamžiky přišly ještě v závěru v podobě vyloučení Šťastného a dvou branek, po jedné na každé straně. Nejdříve zahrál rukou domácí Labant a Došek dal z penalty čtvrtý gól, jímž vyvolal řádění sparťanských diváků, které museli uklidňovat za brankou asistent Siegl a vystřídaný Horváth. V nastaveném čase se domácí dočkali alespoň čestného úspěchu po trefě Novotného, který zužitkoval individuální akci střídajícího Thingy.

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:4 (0:1)

Branky: 90+4. Novotný - 1. Kisel, 48. Horváth z pen., 60. Abraham, 88. Došek z pen. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Košec. ŽK: Bukač, Šťastný, Švancara, Kučera, Labant - Matušovič, Hušek, Abraham. ČK: 85. Šťastný. Diváci: 5540.

 

 

Sestavy:

Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Besta, Šťastný - Kušnír, Procházka, Novotný, Moughfire (80. Thinga) - Bukač (46. Kalod), Švancara (87. Jambor). Trenér: Griga.

Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kisel, Horvath (75. Limberský), Hušek (60. Abraham), Matušovič - Došek, Kulič (67. Rezek). Trenér: Bílek.