„Motivaci máme stále, i když se nám daří a je rozhodnuto,“ ujistil kouč Sparty Žovinec. „Konkurence není ani tak mezi jednotlivými týmy, jako v našem družstvu uvnitř. Máme v kádru dvaadvacet hráček, z toho šestnáct reprezentantek.“

Sparťanky ovládly ligu s nejlepší bilancí v útoku i obraně. Dvaadvacet zápasů jim stačilo ke vstřelení 143 gólů, bezmála čtvrtiny všech branek uplynulého ročníku.

Konto soupeřek nejvíce zatížila Kateřina Došková, autorka šestnácti gólů. Míč z vlastní sítě sparťanky lovily jen sedmkrát.

Titul mistryň České republiky si zajistily už tři kola před koncem soutěže. Na horké půdě ve Slovácku splnily roli favoritek a cestou domů mohly s předstihem oslavovat.

„Jsem za titul hrozně rád, ale je to zavazující dál, hlavně směrem k vystoupení na evropské scéně,“ nechal se slyšet Žovinec.

Sparta bude reprezentovat český fotbal v Lize mistrů. Loni skončila v osmifinálové skupině bez bodu poslední.

„Losování Ligy mistryň proběhne 5. července,“ upomíná kouč. Celek Sparty je mezi nasazenými, první utkání hlavní fáze ho čeká mezi 9. a 13. srpnem.

Ještě zítra sehrají čerstvé mistryně přípravné utkání proti dorostencům Kobylis. Sraz před evropským pohárem je naplánován na 16. července.

Sparta v lize
Odehraných zápasů: 22
Vítězství: 20
Remízy: 2
Porážky: 0
Celkem vstřelených gólů: 143
Nejlepší střelkyně: Došková 16
Průměr na zápas: 6,5
Obdržených branek: 7
Domácí tituly: 16 za 20 let