Vzpomínáte si na derby? Hrálo se 8. března a Sparta v něm remizovala se Slavií 1:1. Tak právě tenhle zápas byl na dlouhou dobu posledním, který oba dva celky sehrály. 

Už v té době se totiž plížívími kroky republikou začala šířit nákaza koronavirem, která jen o pár dní později utlumila fotbalový život úplně. Trvalo dlouhé týdny, než se fotalisté vůbec mohli vrátit k tréninku, dnes pak tým z Letné odehrál první přípravný zápas.

Respektive dva. Na Strahově se Sparta s Jihlavou střetla hned dvakrát, v prvním zápase zvítězil pražský tým 6:1, ve druhém pak vstřelil jen o dvě branky méně při stejném počtu inkasovaných gólů.

Jaké to je vsítit gól si připomnělo hned devět sparťanů. Desátý gól si pak Jihlavští dali sami. „Pauza byla dlouhá a ten první zápas je vždycky jiný, neurovnaný, to je velký rozdíl pak oproti soutěžním utkáním. Jsem rád, že jsme si po dlouhé době zahráli. Kondičně jsme nachystaní dobře, ale musíme pracovat na součinnosti a na tom, abychom byli kompaktnější,“ okomentoval první zápas po dlouhé přestávce Bořek Dočkal, autor jednoho z gólů.

Hrálo se pochopitelně bez diváků. "Fotbal se hraje pro diváky a ta atmosféra jednoznačně chybí. Hráči se budou muset motivovat sami, jinak si to nedovedu představit. Absence diváků je strašný nedostatek té situace, do které jsme se dostali," připustil trenér Sparty Václav Kotal.