Lafata ale věří, že ve čtvrteční odvetě play off Evropské ligy se Zwolle propad zastaví a vybojují postup do základní skupiny.

Sparťané z posledních čtyř duelů jen jednou vyhráli a v lize dvakrát po sobě utrpěli prohru 0:1, naposledy v neděli na Dukle. Lafatovi je jasné, že jeho tým se musí rychle otřepat. "Jestli se nám podařilo zvednout hlavy, uvidíme zítra večer. Celé mužstvo si uvědomuje, o co hrajeme. Spíš než napětí cítím hodně odhodlanou náladu," řekl Lafata novinářům.

"Můžeme být rádi, že zápasy jdou takhle rychle po sobě a že máme možnost to napravit. Čeká nás úplně jiná soutěž, úplně jiný zápas. Doufám, že to předvedeme na trávníku," dodal letenský kapitán.

Sparťanům stačí po remíze 1:1 venku uhrát ve čtvrteční odvetě bezgólový výsledek, Lafata na to ale nechce spoléhat. "Hrát na 0:0 se to dá, ale jde o to, jestli se to uhraje. Nám to ale není vlastní. Ani ve Švédsku jsme tak nehráli. Nepředpokládám, že trenér přijde s tím, abychom hráli na 0:0," uvedl s úsměvem Lafata. "Přivezli jsme si celkem dobrý pohárový výsledek a je na nás, abychom to v klidu dohráli," dodal.

Boj o nominaci

Ve čtvrtečním duelu zřejmě svede minisouboj s útočníkem Zwolle Tomášem Necidem o dodatečnou nominaci do reprezentace. Pro Lafatu to ale není téma. "Momentálně se soustředím na to, abychom postoupili se Spartou a žádný nároďák teď neřeším," podotkl Lafata.

V nedělním utkání na Dukle začal na lavičce a věří, že ušetřené síly se mohou hodit. "Cítím se odpočatější. Nějaké síly jsem pošetřil, tak doufejme, že to bude zítra znát," uvedl dvaatřicetiletý útočník.

Doufá, že Pražané zlomí střelecké prokletí. V posledních pěti soutěžních duelech totiž dali jen dva góly. "Je pravda, že v posledních zápasech nám finální fáze trochu drhla. Pomohl by nám nějaký klidně i ušmudlaný gól. Zwolle by neměl být soupeř, který by jen bránil v deseti lidech. To by mohlo vyhovovat i nám," dodal Lafata.