„Bude to zkouška, jak na tom jsme. Věřím, že to dobře dopadne,“ říká odhodlaně trenér Michal Bílek, který do Londýna veze i marody Řepku a Horvátha.

Anglický gigant v čele s hráči, jako je Rosický či Fabregas, a k tomu ještě dvougólové manko. Před sparťany stojí ve středeční bitvě s „kanonýry“ hned několik překážek k cestě do základní skupiny milionářské soutěže.

„Nejedeme do Londýna s tím, že budeme Arsenalu sparingpartnerem. Chceme uhrát co nejlepší výsledek. Zkomplikovali jsme si to prohrou doma. Případný postup by se rovnal obrovskému překvapení, ale může se stát cokoli,“ míní kouč Bílek.

Jeho parta v sobotu rozstřílela žižkovskou Viktorku 4:1, ale Arsenal je soupeřem daleko vyššího kalibru. „Bude to strašně těžké, ale musíme odevzdat soustředěný výkon a dát nějaké góly. Skulinky v obraně mají,“ věří v zázrak obránce Zdeněk Pospěch.

Dobrou zprávou pro rudý tábor je zlepšení zdravotního stavu kapitána Tomáše Řepky. „Jeho problémy ustoupily,“ prozrazuje trenér Bílek a dodává:

„Do Londýna s námi odcestuje i Pavel Horváth, jehož plánovaná operace třísel se zatím odkládá. Ukázalo se totiž, že by jeho absence byla delší, než se předpokládalo. Jsme proto domluveni, že dokud nebude zranění akutní, vydrží ještě nastupovat.“

Sparta vyrazí směr Londýn dnes ráno po deváté hodině. Výprava čítá dvacet jedna hráčů. „Arsenal má velice dobrou pozici, ale pojedeme se pokusit o zázrak,“ vzkazuje Zdeněk Pospěch.