Obchod se suvenýry se přesunul o několik metrů a je součástí stadionu: „Prostory jsou minimálně desetkrát větší, nabízený sortiment se znatelně rozšířil,“ prohlásil prezident klubu Jozef Chovanec.

Právě on včera obchod otevřel. Na „křtu“ nechyběli sparťanští fanoušci z řad známých osobností v čele s rockerem Alešem Brichtou.

Přítomen byl také asistent trenéra Horst Siegl, jemuž se dostalo cti pronést slavnostní řeč. „Teda to je podpásovka,“ zlobil se naoko. „Doufám, že každý z vás si něco koupí,“ zažertoval směrem k přítomným.

Chovanec zase uvedl, že se Sparta přiblížila vyspělým evropským klubům, jejichž obrovské fanshopy jsou samozřejmostí. „Je to jedna z věcí, které jsme proklamovali a které jsme si mohli i všimnout během cesty Sparty pohárovou Evropou,“ připomněl kluby v čele s Arsenalem.

Podle jeho vzoru Sparta před více než stoletím oblékla rudé dresy, které už nesundala.

Co se týká jejich prodeje, mají Letenští ještě rezervy. „Výnosy takových gigantů z prodeje suvenýrů jsou nesrovnatelně vyšší,“ přiznal Chovanec.

I tak ale jistě nebude fanshop opomíjeným obchodem. V průběhu celého týdne se od 16.00 promění vždy dva sparťanští hráči na 90 minut v prodavače.

Kromě toho si příznivci ve vitrínách mohou prohlédnout vzácné trofeje. „Snažíme se ukázat, že i v péči o fanoušky jsme nejlepší,“ upozornil Chovanec.

 

Letošní opatření pro diváky

19. listopadu: Je otevřen fanshop v ulici Milady Horákové, v níž se nachází letenský stadion.
15. listopadu: Sparta vstupuje do celosvětově známého projektu SecondLife. Příznivci virtuálního světa tak mohou navštívit i Letnou.
6. listopadu: Klubové vedení představuje projekt „Sparta fandí slušně“, který je zaměřen proti fyzickému násilí a verbálním projevům nesnášenlivosti
na stadionu.
30. dubna: Součástí hlediště letenského stánku se stává RWE rodinná tribuna, jež je vyhrazena pro rodiče s dětmi.