Spartě se podařilo využít absencí Spartaku a také toho, že jeho ruská liga skončila už před třemi týdny, a za celý zápas nepustila soupeře do vážnější šance. "My jsme šli s jednoznačným cílem vyhrát a myslím, že jsme byli jasně lepším mužstvem," řekl novinářům záložník Karol Kisel.

Především výkon po přestávce, kterou vyplnila bitka divokých ruských fanoušků s těžkooděnci, ho potěšil. "Hlavně v druhém poločase jsme měli utkání plně pod kontrolou, oni měli štěstí, že se to k nim často odráželo. Šance na ten gól tam určitě byly, podali jsme výborný výkon. Jen škoda, že jsme to nepřetavili ve vítězství," posteskl si slovenský středopolař.

Největší příležitosti spálil útočník Jan Rezek. "Měl jsem dvě šance, bohužel jsem obě dal do brankáře. Určitě měl aspoň z jedné být gól," kál se sparťanský forward. Mrzela ho především z situace z první půle, kdy mu střelu z voleje reflexivně vyrazil gólman Pletikosa. "Trefil jsem to tak, jak jsem měl, přesto to chytil. Měl z toho ale být gól a tím to končí. Možná mi chybí trochu štěstí," řekl Rezek.

Také on si výkon Sparty pochvaloval. "Rozhodně se nemáme za co stydět. Vzhledem k průběhu jsme si zasloužili vyhrát. Spartak neměl nic, možná v tom hrály roli i ty absence. Jedinou kaňkou je, že nemáme tři body," litoval letenský útočník. "Chyběli jim nějací hráči, přesto ukázali svoje kvality. Záleží, kolik jim toho dovolí soupeř, a my je k ničemu nepustili," tvrdil Kisel.

Letenští mají na svém kontě čtyři body a v posledním zápase potřebují uspět na hřišti německého Leverkusenu. "Určitě to bude těžké utkání, ale nic nevzdáváme. Pokusíme se stejně jako francouzském Toulouse překvapit," burcoval Kisel. Také Rezek zůstal optimistou. "Když jsme dnes nevyhráli, musíme něco v Leverkusenu uhrát. Naše situace ale není nejhorší, ve fotbale se může stát cokoliv," věřil Rezek.

Sparťané se shodli, že incident z hlediště jejich výkon nepoznamenal. "Ono to v podstatě bylo až v poločase. Vím, že tam byly nějaké dělbuchy, ale už jsme šli do kabiny," uvedl letenský útočník. "Ani přesně nevíme, co se tam dělo. Soustředili jsme se na svůj výkon," přitakal Kisel.

Sparta Praha - Spartak Moskva 0:0

Rozhodčí: Richards - King, Thomas (všichni Wales). Bez ŽK. Diváci: 6307.

 

Sestavy:

Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Zabavník - Kisel, Horváth, Kladrubský - Slepička, Rezek (80. Limberský) - Došek. Trenér: Bílek.

Spartak: Pletikosa - Stranzl, Geder, Soava, Ivanov - Kovalčuk, Torbinskij, Titov, Dedura - Dzjuba (78. Prudnikov), Welliton (89. Baženov). Trenér: Čerčesov.