Trenér Bílek prohlásil, že jste triumf důstojně oslavili. Jak byste pondělní noc charakterizoval vy?

Spíš radostně než důstojně (smích). V úterý ještě máme oficiální večírek. Nebyla to vůbec jednoduchá sezona, ale měla fantastický závěr, vítězství v lize i v poháru.

Ve Spartě už jste jeden primát získal. Tým k němu dovedl kouč Jaroslav Hřebík. Poté, co na lavičce nahradil Františka Straku, se ale zvedla bouře nevole fanoušků…

To je pravda, až letošní titul jsem si pořádně užil.

Litujete zpětně Strakova odvolání?

Způsob odvolání byl určitě nešťastný. Nyní by vše proběhlo jinak. Dílčích chyb jsme ale udělali více a stále máme co zlepšovat.

Může pak Sparta suverénně vládnout lize tak jako dříve?

Je to samozřejmě těžší než v minulosti. Zahraniční skauting totiž působí i u velice mladých hráčů. Dříve byla Sparta vlastně výběrem ligy. Ale jsme přesvědčeni, že máme na to, abychom v tuzemsku dominovali. Tedy pokud se kromě hráčské kvality splní další podmínky. Hlavně bychom chtěli stabilizovat klubové vedení. Samotný kádr také vždy nepředváděl ideální výkony.

Sparta hodně stavěla na zkušených hráčích Blažkovi, Řepkovi, Horváthovi či Kuličovi. Neplánujete omlazení týmu?

To, co hledáme, je vyvážený mix, pokud jde o věk. Máme suverénně nejvíc kmenových hráčů, kteří patří do jedenadvacítky. Z tohoto hlediska pracujeme myslím dobře.

Nicméně i kouč Bílek přiznal, že posilovat budete. Kolik finančních prostředků hodláte za nové tváře vynaložit?

To bych nechtěl přesně formulovat. Příchody hráčů jsou investice. Za některé je částka pět milionů mnoho, za někoho dvacet milionů málo. Musíte reagovat pružně.

Když jsme u peněžních toků, zisk je hodně závislý na účasti Sparty v Lize mistrů. Co když se týmu nepodaří se do ní v letní kvalifikaci probojovat?

Pak nás to rozhodně nepoloží. Ale Život v Lize mistrů je mimořádný sám o sobě. Nejen kvůli penězům, ale kvůli příznivcům a celému českému fotbalu. Byla by to pro nás všechny nemilá zpráva.