Jedna opakující se scéna straší sparťany stále dokola. Odkrytá brána, nikým nehlídaný míč a střela, která jen těsně míjí soupeřovu branku.

„Šance si vypracujeme, ale koncovka je velmi špatná,“ uvědomuje si trenér Bílek.

Čtyři dny po bezbrankové remíze v Poháru UEFA s dánským Odense se včera Sparta znovu doma nedokázala prosadit a i proto odcházela z duelu s Mladou Boleslaví poražena 0:1.

„Boleslav měla dvě tři šance a tu jednu dokázal Radim Holub zkušeně proměnit,“ popisoval útočník Marek Kulič rozhodující okamžiky utkání.

Právě bývalý střelec Mladé Boleslavi Kulič se nemůže v nové sezoně střelecky probudit. „Vím, že jsem ještě nedal gól. Každý zápas se to snažím změnit, ale stále to nevychází,“ sypal si popel na hlavu český reprezentant, který v pondělním utkání zahodil dvě gólové příležitosti.

„Kdybychom proměnili šance, mohl ten zápas skončit klidně tři nula, ale když se netrefíme, nemůžeme vyhrát,“ dodal Kulič.

On a jeho spoluhráči čekají na ušmudlaný gól jako na smilování.

„Mladá Boleslav se téměř k ničemu nedostala, ale my prostě musíme dát šance, které si vytvoříme. Potom budeme hrát lépe,“ říkal rozladěně nový kapitán domácích Zdeněk Pospěch.

Sparta je po nezvládnutém utkání dole a jen znovuzrození střelců ji může zachránit od další blamáže. „Chtěli jsme být první v tabulce, ale nezvládli jsme to. V kabině vládne velká nespokojenost,“ popsal rozpoložení „rudého“ tábora Pospěch.