Na palubě sparťanského autokaru tak bude ve středu ráno pouze dvaadvacet hráčů, navíc ani někteří z nich nejsou zcela v pořádku, protože na bolesti kolen si v posledních dnech stěžují Marek Kulič, Libor Došek a Miroslav Slepička. Sparta tak bude mít v úvodu soustředění k dispozici jen minimum útočníků.

Sparta míří do městečka Bad Bleiberg nedaleko Villachu a v jeho nejbližším okolí je čekají čtyři zápasy, na zpáteční cestě se navíc utkají ve Vídni s Fenerbahce Istanbul.

Trenér Michal Bílek ještě netuší, kolik hráčů bude mít možnost vyzkoušet. "Během těchto zápasů by se měla vyprofilovat sestava pro začátek ligy. Věřím, že budu mít jasno na brankářském postu i v dalších řadách," uvedl na klubovém webu Bílek, který věří, že co nejdříve za týmem přicestují Košťál s Abrahamem. Druhý jmenovaný by to neměl daleko - Mladá Boleslav se bude připravovat dvě hodiny jízdy od sparťanské základny.

Absence několika obvyklých opor Bílka mrzí. Kolář kvůli poraněnému kotníku z nedávného ME jednadvacítek možná ani nestihne začátek ligy, dva týdny klidu má nařízeno nově také jeho konkurent na post krajního záložníka Petržela. "Má únavovou zlomeninu, nesmí došlápnout na chodidlo. Bohužel s námi také nejede," řekl Bílek, který naopak vzal s sebou trio Kulič, Došek, Slepička. Ti ještě několik dnů budou trénovat jen individuálně.

Specifický problém nepustí do Rakouska slibně vypadajícího Vršajeviče. Ten je v České republice zatím jen krátce a nemá tudíž zatím povolení k dlouhodobému pracovnímu pobytu, bez něhož k jižním sousedům nemůže. Zůstane proto v Praze a bude se připravovat s rezervou, kterou nově trénuje Jan Kmoch s Martinem Haškem.

Sparta se vrátí do Prahy v sobotu 21. července, o týden později ji čeká doma generálka na ligu. Soupeř je ještě v jednání, podle všeho půjde o Rostock, nebo Valladolid.