„Tohle mužstvo je momentálně v pohodě,“ říká před pondělní bitvou s Mostem gólman Jaromír Blažek.

Vždy tomu tak ale nebylo. Už sparťanský vstup do jarních bojů, kdy Bílkova družina utrpěla debakl 0:3 od Jablonce, naznačoval, že se letenská kabina nenachází v ideálním rozpoložení. Po dalších porážkách ve Zlíně a Českých Budějovicích by si na snadnou cestu za mistrovskou trofejí vsadil jen málokdo.

Jenže starý dobrý „sparťanský duch“ odhodil toulavé boty a znovu našel tu správnou trasu domů.

„Zlomilo se to porážkou v Českých Budějovicích. Od toho okamžiku se mužstvo dalo skvěle dohromady a začalo šlapat,“ prozradil kouč Bílek.

A skutečně. Rudá mašina vyhrávala zápasy, ve kterých nebyla lepším týmem. Navíc zaúřadovalo i tolik potřebné štěstí. Ve veledůležitých duelech s Libercem či Slavií se soupeři Letenských museli vyrovnat s početnou marodkou.

„Cítím, že všichni chtějí udělat pro konečný úspěch maximum,“ konstatuje Bílek a nasazení jeho svěřenců do posledních minut utkání mu dává za pravdu. Sparta si i díky tomu znovu věří.

„Zakolísání proti Mostu? Viděli jste nás poslední dobou hrát?! Já si žádné nepřipouštím,“ říká sebevědomě brankář Blažek a dodává: „Tenhle zápas musíme vyhrát i s dorostencema. Jinak to nejde. Udoláme je za každou cenu. Bude to od nás jízda.“

Z černých myšlenek na zpackanou sezonu se tak stává výlet do pohádkové země.

Čtvrteční vítězství ve finále ČMFS totiž vedoucí celek tabulky nejen nabudilo, ale přiblížilo je k vysněnému double. Žádnému týmu se zisk ligové i pohárové domácí trofeje v historii samostatné české ligy dosud nepodařil.

I proto se na Letné do budoucna počítá se službami trenéra Michala Bílka, kterému v létě končí smlouva. „Mluvil jsem s panem Křetínským a ten má zájem, abych ve Spartě dál působil,“ prozradil sparťanský kouč.