Prakticky kompletní, první jarní výhrou nažhavení a pro další vítězství maximálně odhodlaní.

Fakta, která Sparta před prvním domácím zápasem a zároveň premiérovým pražským derby netají. Ocíli Letenských nemůže být pochyb. Navíc má souboj se Žižkovem zvláštní punc osobního specifika pro kouče Sparty Michala Bílka, který pod žižkovskou věží působil tři roky jakohráč.

Sparta– Žižkov, neděle 20.15

Vtabulce není slabých týmů. Tuto frázi se naučili už všichni favorité ligy, Sparty nevyjímaje. „Viktorka vutkání sKladnem hrála na velice těžkém terénu a ipřesto byla jednoznačně lepším týmem a po zásluze vyhrála. Ukázala, že si musíme dát pozor,“ vyzívá kobezřetnosti koučBílek.

„Švancara, Kušnír, Stracený. Na ty pozor!“ varuje. „Jsou to hráči, kteří dokáží rozhodnout a nesmějí dostat ani kousek prostoru.“ Opodcenění jedenáctého týmu tabulky tak nemůže být řeč. „Ne, neexistuje. Žižkov má velikou sílu, navíc proti nám se tradičně bude chtít vytáhnout. Budeme maximálně koncentrovaní,“ rozhodlBílek.

To Žižkovem zní opačné přání. Přichystat domácí Spartě co nejvíce problému. „Tento zápas musíme brát tak, že je to pro hráče svým způsobem svátek. Soupeř je favoritem,“ nezastírá Griga, který pro změnu rok vedl tým Sparty.

„Doufám, že přijde hodně lidí a inašich fanoušků,“ vyslovil přáníGriga.

Bohemians 1905– Plzeň, neděle, 17.00

Klokani jsou po překvapivé remíze vminulém kole vOlomouci hladoví po dalších bodech, vedoucích za jasným cílem– záchranou vnejvyšší soutěži.

Achtějí je získat doma proti ambiciózní Plzni. Na pátý celek tabulky si navíc poprvé po dlouhé době rozsvítí.

„Plzeň hraje ofenzivní fotbal. Nečeká nás nic snadného,“ tušil kouč zelenobílých ZbyněkBusta.

Kádr má kompletní. Může tak dojít na zajímavý souboj bratří Knakalů. Petr nastupuje vplzeňské obraně, Martin zas od zimy ve vršovické.

„Ještě nikdy jsme proti sobě nehráli, vždycky jsme nastupovali spolu. Určitě mu nic nedaruji,“ říkala před nedělním duelem defenzivní posila Bohemians1905.

Nedělní zápas je vyvrcholením akce „Cesta za světlem“. Vněm klokani představí nové umělé osvětlení.

Čtvrtý pražský tým Slavia zajíždí do Brna, ale až vpondělí. (zel,hoz)