„Doufám, že mi účast na turnaji pomůže i ve Spartě. Její přípravu pečlivě sleduju,“ vzkazuje z Kanady do Čech Ondřej Kúdela.

Kvůli účasti na mistrovství světa jste nestihl začátek letní přípravy Sparty. Jak moc vám to komplikuje adaptaci v novém klubu?

Je to nepříjemné. Přestoupíte do největšího klubu u nás v lize a hned jedete někam pryč. Nejsem s týmem, takže nestihnu pořádně poznat kluky a zázemí. Bude to pro mě velký skok, protože je to můj první velký přestup. Ale jakákoli medaile z mistrovství světa by to přebila.

Stačíte během turnaje alespoň trochu sledovat, co se na Letné děje?

Určitě. Hlavně přes internet. Koukal jsem se, jak kluci hrají a jakou mají přípravu. Všechny zprávy mám od vedoucího týmu Davida Simona. Vím, jaká je tam situace. Ale slíbil jsem si, že během šampionátu nebudu na Spartu myslet.

Už jste mluvil s trenérem Bílkem?

Ano. Ještě předtím, než jsme odletěli do Kanady. Po druhém přípravném zápase s Kongem mi zavolal, jak se mám. Oba dva duely sledoval. Řekl, že se uvidíme po přípravě, nebo třeba i dřív. Záleží na tom, jak se vrátím z mistrovství světa.

Jaké jsou první pocity z nového angažmá?

Abych řekl pravdu, tak to zatím příliš nevnímám. Jsem teď tady v Kanadě, takže to neřeším. Nevím, jaké plány se mnoutrenér má. Spoluhráči vidí mistrovství světa v Kanadě i jako šanci, jak se ukázat a „vykopat“ si lepší angažmá.

Ale vás už se to asi příliš netýká?

Vím, že je tenhle turnaj hodně sledovaný, ale já jsem nedávno přestoupil do Sparty. Samozřejmě se chci také ukázat a jednou se třeba podívat někam do zahraničí. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

Ondřej Kúdela

Narozen: 26. 3. 1987,

Pozice: defenzivní záložník,

Výška: 179 cm, váha: 71 kg,

Kluby: 1.FC Slovácko, AC Sparta Praha.