Milan Petržela se velmi pěkně uvolní a z levé strany centruje. Míč přeletí celé pokutové území, dostane se až k Avdijovi Vršajevićovi. Ten balon ideálně zpracuje pro Pavla Horvátha, jehož tečovaná střela míří těsně nad branku. Zdá se vám, že první dvě jména k Horváthovi jaksi nepasují? Ale kdeže! V sobotním přípravném utkání Sparty se slovenským týmem Dukla Banská Bystrica se v rudém dresu představily hned čtyři nové nebo staronové tváře, o čemž svědčí i moment ze 34. minuty.

Vršajević patří mezi ty nové, na konci minulé sezony absolvoval Bosňan jen několik tréninků s B týmem. Trenéra Michala Bílka ale upoutal natolik, že si ho vytáhl do „áčka“. Petržela je hráč Sparty, minulou sezonu ale strávil na hostování v Jablonci. Do druhého poločasu potom nastoupili ještě David Limberský, který do Sparty zamířil z Plzně, a Ondřej Bíro, vloni hráč sparťanského B týmu. Společnými silami utkání dotáhli k bezproblémovému vítězství 2:0. „Potěšilo mě, jak jsme utkání zvládli. Ačkoliv za sebou máme teprve kondiční soustředění, nepustili jsme soupeře s výjimkou jedné šance do žádného ohrožení naší branky,“ pochvaloval si sparťanský trenér Michal Bílek.

Pod úspěch se velmi zřetelně podepsali i již zmiňovaní novicové. Především Limberský, autor druhé branky. „Uvedl se velmi dobře,“ prohlásil Bílek a zastavil se i u Petržely, jenž rovněž odehrál velice solidní zápas. „Ale ne všechno mu proti Bystrici vycházelo tak, jak by chtěl,“ naznačil Bílek, že rychlonohý fotbalista menší postavy dokáže podávat ještě lepší výkony, než tomu bylo v sobotu. „Za poslední sezonu udělal obrovský výkonnostní skok. Pořád chce hrát, vyhledává souboje jeden na jednoho a bývá v nich velice úspěšný. Zdobí ho technika a rychlost,“ doplnil Bílek.

Dvojice Vršajević – Bíro byla méně úspěšná, na obou bylo znát, že se v týmu teprve rozkoukávají. Bílek by do mužstva rád přivedl další nové tváře, takže mistrovské mužstvo Sparty by v nadcházející sezoně mohlo být i z poloviny proměněné. Až nový ročník ligy však teprve ukáže, jak bude „nová Sparta“ úspěšná.