Proč? Kvůli incidentu, který se stal minulý týden při derby v Edenu. Nejtvrdší jádro sparťanských fanoušků napadlo jednoho z vlastních příznivců, který si dovolil nepřipojit se proti nenávisti vůči vedení klubu a dokonce jej odsuzovat. Ostuda… A toho si je vědom i klub z Letné.

Sparta říká: Dost!

„Jednoznačně odsuzujeme násilí, ke kterému došlo v sektoru našich fanoušků v průběhu derby. Napadením vlastních příznivců překročila část těch radikálních jakékoli akceptovatelné meze. Jsme si vědomi, že toto chování se netýká všech ultras, jejichž podpory a vztahu ke klubu si jinak vážíme. Násilí na stadionech však nelze tolerovat,“ vzkazuje nejvyšší vedení Sparty jedincům, kteří stojí za tímto incidentem.

Mezi samotnými vyznavači rudých barev to vře a vše vyeskalovalo při zmiňovaném derby a předchozím domácím duelu s Karvinou. Kotel stávkoval a urážel vedení a trenéra, na což ostatní fanoušci reagovali pískotem a pokřikem „Kotel ven“. Na nejednotu příznivců, která nemá v historii klubu obdoby, upozorňoval i Tomáš Rosický. „Hodně mě to mrzí, potřebovali bychom na hřišti spíše podpořit,“ řekl.

Další náklady 

Sparta tak bude muset vyndat z klubové kasy další finance, aby ještě zlepšila kamerový systém a mohla tak násilníky lépe identifikovat. „Bezpečnost diváků na utkáních Sparty je pro nás absolutní prioritou, podle toho budeme k celé věci přistupovat. Současná právní úprava nám dává možnost udělit pachatelům zákaz vstupu na náš stadion. Jsme připraveni této možnosti využít,“ zní z úst nejvyšších představitelů klubu.

Doma také Bohemka 

Kromě bitvy Sparty s Teplicemi se doma představí také Bohemka, která bude v Ďolíčku hostit Jablonec. „Musíme předvést to, co jsme ukázali v předešlých vítězných střetnutích. Důležitá je dobrá defenziva, protože střílení gólů není naše silná stránka,“ potvrzuje trenér Martin Hašek největší bolest Klokanů. Slavia se dnes představí ve Zlíně, Dukla jen o kousek vedle, v Olomouci.

close Pražské fotbalové kluby v 7 kole fotbalové ligy. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in