"Už si nejde vybírat, ale bral bych nějaké zvučnější jméno. Rád bych se podíval do Anglie," řekl záložník Martin Frýdek. "Osobně bych chtěl někoho z Anglie. Nebo Anderlecht. Působil jsem tam, tak by to nebylo špatné," dodal Lukáš Mareček.

Losování se uskuteční v Nyonu od 13 hodin. Důležité je zmínit jednu informaci: nikdo v osudí není nasazený, nikdo nenasazený. Pražané tak mohou narazit na kohokoliv…

Třeba na jeden z trojice anglických klubů Manchester United, Tottenham a Liverpool. Nebo na Dortmund, se kterým se utkali v zimě v přípravě. Zároveň mohou vyfasovat "hratelnější" soupeře: Leverkusen, Bragu či Basilej s Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým.

Sparta každopádně nebude favoritem: podle koeficientu jí patří až předposlední místo. Za ní už je jen Fenerbahce Istanbul. Právě pohled na koeficient o lecčems svědčí.

Výborná zpráva pro český fotbal

Klub z Letné naposledy v Evropě takto zářil v již zmiňované sezoně 2001/2002. Získal téměř patnáct bodů. Byť se systém přece jen v uplynulých letech změnil, Sparta od té doby paběrkovala.

Letos už mají Dočkal a spol. na kontě přes čtrnáct bodů. Skvělá zpráva jak pro klub (kvůli nasazování pro předkola a skupiny), výborná zpráva pro český fotbal (pojištění třinácté příčky v pořadí národů).

Sparta si postup vybojovala po výhrách 1:0 a 3:0 nad Krasnodarem a vůbec poprvé se dostala mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže. V roce 2014 byla ve stejné fázi Plzeň, jež následně vypadla s Lyonem. O rok dříve Plzeň v osmifinále nestačila na Fenerbahce Istanbul.

Soupeři pro SpartuAnderlecht, Basilej, Bilbao, Braga, Doněck, Dortmund, Fenerbahce, Lazio, Leverkusen, Liverpool, Manchester United, Sevilla, Tottenham, Valencie, Villarreal

Čtěte také: Po druhém gólu už byla na lavičce pohoda, přiznal trenér Ščasný