Další kolo nejvyšší soutěže by však mohlo karty opět zamíchat. Plzeň čeká velký šlágr se Spartou. Pokud Letenští na západě Čech uspějí, těžit z toho může jejich pražský rival.

Karvina se představí v Edenu 

Sešívání prožívají složité jaro. Nový systém ordinovaný trenérem Trpišovským zatím až na pár výjimek příliš nefunguje. Slavii se alespoň v minulém kole povedlo napravit domácí zkrat se Zlínem. V Brně vyhrála těsně 1:0 díky Stanislavu Teclovi. „Potřebovali jsme vítězné utkání a neinkasovat. Oboje se povedlo,“ pochvaloval si střelec.

Již dnes se v Edenu představí Karviná. Výhra červenobílých může přinést další nejistotu do Plzně, která hraje až v neděli. Navíc ji čeká utkání kola proti Spartě. Letenský celek se po změnách u trenérského kormidla a remízové sérii dočkal konečně výhry, Duklu přejel jasně 3:0. Nyní změří síly s lídrem tabulky, který však prožívá rozporuplné jaro. Naposledy si Viktoria uřízla ostudu na hřišti Bohemians, kde prohrála 2:5.

24 kolo 1. fotbalové ligy. Infografika.

Důležitý duel Dukly 

„Nepanuje tam asi dobrá nálada. Je na nich znát nervozita,“ prohlásil kouč Sparty Pavel Hapal. Velkou váhu plzeňskému trápení však nepřikládá Josef Šural. „Dostali přes prsty, takže teď musí zabrat, což je pro nás naopak nevýhoda,“ řekl autor dvou gólů z posledního kola.

Důležitý duel má před sebou Dukla, která se namočila do boje o udržení. Na sestupové příčky už má náskok jen tři body a hostí nevyzpytatelný Liberec. „Nemůžeme brát nic jiného než vítězství,“ uvedl kouč Jaroslav Hynek.

Klidněji je ve Vršovicích. Bohemians jedou po sladké výhře nad Plzní do Ostravy. „Nemůžeme si teď myslet, že takhle porazíme každého,“ krotil euforii kapitán Josef Jindřišek.