Pražská Sparta si znovu po roce zahraje 3. předkolo Ligy mistrů. V odvetném duelu na Letné přehrála moldavský Šeriff Tiraspol 2:0 a její boj o základní skupinu milionářské soutěže bude mít další dějství.

„Nepůjde o lehký zápas. Soupeř má svou kvalitu. Nesmíme se nechat uchlácholit názory, že máme postup v kapse,“ říkal před utkáním Vítězslav Lavička, kouč Sparty.

Jenže Tiraspol působil ve středu neškodným dojmem. A letenští svého soupeře v poklidu přehráli.

První poločas byl sice ze strany rudých hochů poněkud nervózní. Ale po gólu Voříška, který poslal zatočený míč z volného kopu až do hostující branky, se hra domácích uklidnila.

Když na začátku druhého poločasu zužitkoval výbornou spolupráci s Kuličem Slepička a tvrdou střelou rozvlnil síť po druhé, o postupu Sparty do 3. předkola Ligy mistrů nikdo nepochyboval.

Posledním, kdo bude stát Spartě v cestě do základní skupiny Ligy mistrů, bude řecký Panathinaikos Atény. Ten postoupil přes Dinamo Tbilisi.

Sparta Praha - Šeriff Tiraspol 2:0

Poločas 1:0

Branky: 45. Voříšek, 49. Slepička. Rozhodčí: Schörgenhofer – Bereuter, Strudl (Rakousko). ŽK: Kulič – Mamah, Kučuk. ČK: 90. Kučuk (Tiraspol). Diváci: 11 479. První utkání 1:0, postupuje Sparta.

Sparta: Kozáčik 1 – Voříšek 2, Řepka 1, Kučera 1, Kadlec 3 – Kulič 3 (65. Kolář), Hušek 2, Berger 4 (85. Vacek), Kladrubský 3, Kušnír 3 – Slepička 2 (80. Holenda). Trenér: Lavička.
Šeriff: Namaško 4 – Da Costa 4, Tarkvišvili 3, Arbanas 4, Mamah 4 – Korněnkov 4, Balima 5, Jerochin 4 (69. Fred), Rouamba 4 (77. Nadson), Alexejev 3 – Pikuščak 4 (51. Kučuk 4). Trenér: Koutčouk.