Především vinou častých bolístek se Ševčík podívá do základu jen občas. Teď střední záložník dostal šanci hned dvakrát po sobě. Po Pardubicích nastoupil od začátku i v evropském poháru na hřišti Servette Ženeva, kde Slavia uspěla 2:0.

Převedl skvělý výkon, jenže jeho tělo zase nevydrželo. Ve druhé půli vypovědělo službu. Ševčík se chytil za sval a z trávníku odkulhal.

Ladislav Krejčí mladší
Dva góly dal, dva zavinil. Jde to i za mnou, zastal se Krejčího trenér Priske

Ovšem i kdyby se Ševčíkdo neděle zázračně uzdravil, stejně by se v derby nejspíš neobjevil v základu. Ve středu pole totiž dominují ve formě hrající Oscar Dorleya Christos Zafeiris. Slávistický kouč Jindřich Trpišovský by se však připravil a jednu z variant pro střídání.

To pro Spartu byl byla ztráta Kairinena mnohem citelnější. Tvůrce hry Letenských při domácí výhře 3:2 nad Arisem Limassol přihrál ve 20. minutě na vyrovnávací gól Ladislava Krejčího, jenže už po půl hodině musel ze hřiště. Po utkání finský záložník pajdal o berlích, což nenasvědčovala nic dobrého.

Holeš se pídil po sestavě Sparty

„Je moc brzy dělat závěry. Bohužel to nevypadalo příliš dobře. Je možné ale, že se nám jej podaří nějakým způsobem vykurýrovat a bude v neděli připravený,“ říkal bezprostředně po čtvrtečním mači Brian Priske.

Sparťanský kouč by tak asi při absenci Kairinena svěřil střed hřiště dvojici Lukáš Sadílek a Qazim Laci. Nebo překvapí nasazením zkušeného Davida Pavelky, stejně jako v lize v Teplicích?

Jaroslav Tvrdík
Klaun z cirkusu Slavia vytrolil sparťany. Tvrdík před derby rozjel trashtalk

Čachry se sestavami byly hodně rozebíraným tématem. „Hned po utkání s Ženevou jsem sem koukal na sestavu, koho Sparta šetří a koho ne,“ připustil slávistický kapitán Tomáš Holeš. Odmítl však, že by Slavia šetřila opory a derby tak přikládala větší váhu. „Neřekl bych, že bychom nějak šetřili hráče, spíš máme široký kádr a trenéři toho využili.“

Liga se třese na velký mač. V nedělním derby dvou neporažených týmů půjde o první flek.