Fotbalová Sparta získala z druholigového anglického Readingu záložníka Marka Matějovského.

Osmadvacetiletý reprezentant podepsal na Letné čtyřletou smlouvu. Sparta novou posilu představila na páteční tiskové konferenci.

Tvořivý středopolař byl v hledáčku Sparty několik měsíců, k dohodě ale došlo až nyní. "Po sezoně jsem zjistil, že Reading by mi nebránil v případném odchodu.

V úvahu připadaly i jiné alternativy, nešlo o české kluby. Rozhodování bylo pochopitelně hlavně na mně. Sparta projevila zájem a já jsem moc rád, že si zahraju za nejlepší tým v České republice," uvedl Matějovský na webu mistrovského celku.

Snad jsou zranění pryč

Matějovský se do české ligy vrací po dvou a půl letech. Jméno si udělal hlavně v Mladé Boleslavi, odkud v lednu roku 2008 přestoupil do Readingu.

S ním po půlroce spadl z Premier League a dva roky pak strávil v druhé nejvyšší soutěži.

I vinou řady zdravotních potíží se Matějovský v Readingu příliš neprosadil. Dlouho jej trápil operovaný kotník, pak jej brzdily problémy s třísly.

"Doufám, že všechny problémy už jsou pryč. Naposledy to byly břišní svaly, ale tuhle potíž snad vyřešila operace. Po příletu do Prahy jsem absolvoval zátěžové testy a zdravotní prohlídku a oboje dopadlo dobře," prohlásil Matějovský.

Národní tým neřeší

Ve Spartě může Matějovský rozšířit svoji bilanci 104 ligových zápasů a sedmi vstřelených branek. V reprezentaci si zahrál patnáctkrát a skóroval jednou.

Od evropského šampionátu před dvěma lety nastoupil za národní celek jen ve třech duelech, naposledy na nepovedeném listopadovém turnaji ve Spojených arabských emirátech.

"Reprezentaci momentálně neřeším vůbec. Chci hrát v základní sestavě Sparty, bojovat o titul i o co nejlepší výsledky v evropských pohárech. To jsou moje priority. Potom se uvidí," podotkl Matějovský.

K týmu se připojí na soustředění ve Františkových Lázních, kam by měl dorazit v neděli. "Těším se, že pořádně potrénuji a připravím se na sezonu," dodal Matějovský, který bude ve Spartě oblékat dres s číslem osm.

Matějovský je druhou posilou, kterou Sparta v letní přestávce získala. Před pár dny na Letnou zamířil brankář Daniel Zítka.