„Pevně věřím, že regenerace a postupné zvyšování tréninkové zátěže mu dovolí zapojit se do utkání,“ říká trenér Jozef Chovanec.

Sparta – Kladno, sobota 18.00

Dobrá zpráva pro příznivce „rudých“. V domácím duelu s Kladnem by se v základní sestavě mohl objevit zraněný tahoun Tomáš Řepka.

„Byl bych velice rád, kdyby se Tomáš zapojil již do nadcházejícího utkání s Kladnem. Mohlo by se pro něj jednat o test před velmi důležitým zápasem s Mariborem. Tomáš je pilířem naší sestavy, pevně věřím, že regenerace a postupné zvyšování tréninkové zátěže mu dovolí zapojit se už do tohoto utkání,“ doufal Jozef Chovanec, trenér Letenských, který v sobotu nebere nic jiného než výhru.

České Budějovice – Slavia, sobota 18.15

Obhájce titulu chce navázat na poslední ligovou výhru proti Bohemians Praha. „Předpokládám, že Budějovice budou vycházet ze zabezpečené obrany, ale věřím, že my navážeme na výkon z posledního utkání a prosadíme se přesnou kombinací a důrazem. Potřebujeme naplno zabodovat. Ještě nevím, zda budeme moci počítat s Hlouškem,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

Bohemians Praha – Teplice, neděle, 17.00

Zatím výsledkově nejslabší tým ligy touží smazat nulu v kolonce získaných bodů. Proti rozjetým Teplicím to ale nebude pro svěřence kouče Roberta Žáka nic jednoduchého. „Bude pro nás možná menší výhoda, že pro Bohemians není Strahov až tak domácí prostředí, ale neviděl bych to jako tak moc důležité,“ myslí si Tomáš Vondrášek, fotbalista Teplic.

Olomouc – Bohemians 1905, neděle 17.00

Nespokojenost s předváděnou hrou i výsledky. To jsou problémy posledních týdnů v ďolíčku. Vršovický tým vyráží na horkou půdu rozjeté Olomouce. „Čeká nás silný soupeř. Jejich výsledky v Evropské lize vzbuzují respekt. Pozor si musíme dávat na oba útočníky – Ordoše a Hubníka. Diváci, kteří teď chodí v Olomouci v hojném počtu, je určitě poženou do útoku. Aby-chom uspěli, musíme hrát alespoň na sto dvacet procent,“ burcuje Lukáš Hartig, útočník klokanů.