„David se během svého působení na Letné nesmazatelně zapsal do historie klubu. Jsem nesmírně rád, že naše spolupráce ve Spartě bude pokračovat i v příští sezoně," řekl pro klubový web generální ředitel Pražanů Adam Kotalík.

„Jsem moc rád, že budu ve Spartě ještě pokračovat, a vážím si toho, že mi Sparta nabídla prodloužení smlouvy a můžu být součástí Sparty," doplnil Lafata.

Lafata se stal nejlepším střelcem 

Bývalý reprezentační útočník přestoupil do Sparty v lednu 2013 z Jablonce a podepsal tehdy smlouvu na tři a půl roku. Původní kontrakt pak byl poprvé prodloužen o rok do letošního léta a nyní podruhé.

Lafata byl už půl roku po příchodu do Sparty zvolen kapitánem. Během angažmá na Letné se stal nejlepším střelcem historie samostatné ligy, když ve 384 utkáních nejvyšší soutěže dal 188 gólů. V sezoně 2013/14 získal se Spartou titul.

Lafata slíbil, že udělá vše pro úspěch Sparty 

„Říkal jsem při příchodu do Sparty, že bylo mým snem si za ni zahrát. Jak jsem byl starší a starší, tak se šance, že se to povede, snižovala. O to víc si to nyní chci vychutnávat, že tu jsem," uvedl Lafata.

„Můžu slíbit všem, že budu dělat vše pro to, aby Sparta byla úspěšná, respektive úspěšnější, než jsme byli do této chvíle," připomněl Lafata, že Sparta by letos ráda ukončila tříleté čekání na ligový titul.

Sáček se vloni dostal do hry za A-tým

„Není to úplně poprvé, hrál jsem to v jednom zápase v juniorce a už párkrát na tréninku. Bavili jsme se o tom, trenér mi říkal, že je tam možnost, že bych mohl pravého beka zkusit. Tak mě tam zkouší a nevadí mi to. Jsem rád, že hraju," řekl novinářům Sáček.

Při velké marodce Letenských se už vloni dostal do hry za A-tým, nyní se ale většina zraněných uzdravuje a na jeho obvyklém místě ve středu zálohy by se přes velkou konkurenci hůře prosazoval. „Je tam asi sedm středních záložníků. Beru to tak, že na pravém beku mám větší šanci hrát," konstatoval Sáček.

Zranění Zahustela je problém 

Připustil, že si na novou pozici ještě zvyká a někdy ho to táhne moc dopředu. „Rozdíl to je. Nemohu se tolik zapojit do útočení. Je pravda, že na to myslím, někdy vyrazím dopředu trochu nesmyslně. Snažím se to nějak na pravém beku ukopat a myslím, že jsem to docela zvládl," prohlásil Sáček.

I trenérům se zatím v přípravě líbí natolik, že zvažují, že by jej napravo použili jako alternativu za první volbu, kterou je Karavajev, i pro jarní část sezony. „Je to pro nás problém, že se zranil Ondra Zahustel. Přemýšlíme o tom, jak to budeme řešit. Máme tam samozřejmě Karavajeva, což je varianta číslo jedna, a hledáme variantu číslo dvě. Michal může být druhou volbou," řekl hlavní trenér Tomáš Požár.

Sparta na kempu ladí formu 

„Je to univerzál a velmi chytrý hráč. Dobře reaguje na změny a zvládá tuto pozici takticky i běžecky. Máme pocit, že by to mohl zvládnout," doplnil sparťanský kouč, který se s kolegy rozhodne během nadcházejícího soustředění ve Španělsku.

Sáček věří, že Sparta na kempu vyladí formu. „Těšíme se tam, jedeme do tepla. Máme tam těžké soupeře, například Zenit Petrohrad. Věřím, že za těch deset dní se dobře připravíme na jaro a ještě zabojujeme o titul," dodal talentovaný hráč třetího týmu ligové tabulky.

Čtěte také: Konaté zářil. Sparta rozdrtila Ružomberok 5:0