„Je to signál k fanouškům i hráčům, že chceme být úspěšní a že chceme vrátit mistrovský titul na Letnou," řekl Kotalík na čtvrteční tiskové konferenci. „Pokud chceme být úspěšní i na evropské scéně a vrátit se do Ligy mistrů, tak musíme mít v týmu kvalitu," dodal.

Sparta přes léto přivedla tři své bývalé hráče, kteří se prosadili v zahraničí. Vsadila tak na osvědčenost a jistotu kvality, což je rozdíl oproti předchozím obdobím, kdy se řada zahraničních posil na Letné neprosadila podle představ.

Mimořádný případ

„Může to být jistá změna přestupové strategie a našeho uvažování," připustil Kotalík, který se s dalšími členy klubového vedení rozhodl za Kadlece zaplatit údajně 2,7 milionu eur. To je více než dvojnásobek dosavadní nejvyšší přestupní částky, kterou kdy Sparta utratila.

„Jde o mimořádný transfer a nebudu slibovat, že takové přestupy budeme dělat každé léto. Jde o mimořádný případ, protože Vašek má v našem klubu historii, působil tu a víme, co od něj očekávat. Proto věříme, že jde o správně investované prostředky," prohlásil Kotalík.

„Rozhodli jsme se to ale zaplatit, protože jsme chtěli mít Vaška ve Spartě, jelikož je to nadstandardní hráč s potenciálem do budoucna. Midtjylland samozřejmě chtěl zpět prostředky, které za Vaška zaplatil Frankfurtu, proto jsme museli přistoupit na to, že částka bude evropská," dodal.

O příchody Rosického a Václava Kadlece by se prý Sparta snažila, i kdyby neprodala Ladislava Krejčího, Patrika Schicka a Jakuba Brabce za dohromady více než 200 milionů korun.

Kadlece Sparta v roce 2013 prodala do Frankfurtu údajně za 82 milionů korun, nyní ho přivedla zpět za zhruba 73 milionů. „Jsme určitě v plusu," usmíval se Kotalík. „Navíc Vašek je stále mladý hráč a může se stát, že ho v budoucnu za podobnou částku znovu prodáme do zahraničí," dodal.

Tiémoko Konaté

Sparta jednala i o příchodu alžírského záložníka Jugurthy Hamrúna ze Steauy Bukurešť, ten si však nakonec vymohl odchod do Kataru. Padla tak i možnost výměny za trucujícího Tiémoka Konatého, který chtěl právě do Steauy. „Mohu potvrdit, že jednání probíhala, ale nedopadla úspěšně a hráč se rozhodl pro nabídku z Kataru. Konatého teď budeme řešit individuálně," řekl člen představenstva klubu Jakub Otava.

„Jde o to, kdy bude mít jasno Timi. My v tomto případě jasno máme, protože tu má smlouvu ještě na dva roky," uvedl k záložníkovi z Pobřeží slonoviny, který nyní trénuje s juniorkou.

Čtěte také: Fotbalista Kadlec přestoupil z Midtjyllandu do Sparty