Osm dní poté, co fotbalisté Sparty dobyli Eden a zdolali slávisty v jejich domovském stánku gólem Bonyho Wilfrieda 1:0, zopakovaly stejný úspěch i ženy v rudých dresech. V úterní večerní dohrávce 4. kola ligy žen totiž Sparta zdolala na Strahově Slavii 1:0 a připravila jí v nové sezoně první bodovou ztrátu.

Prestižnímu zápasu fotbalistek přihlížela nečekaně vysoká návštěva čtyř stovek diváků, tedy víc, než chodí na Strahov na zápasy béčka mužů Sparty. Nechyběly oba fankluby, a tak bylo o patřičnou atmosféru postaráno.

Jediný gól derby vstřelila po rohu sparťanka Lucie Martínková ve 26. minutě. Rozhodlo se tedy prakticky ve stejné chvíli jako v Edenu, kde dal Wilfried vítěznou branku Sparty ve 28. minutě.

„Soupeřky jsme do žádné šance nepustili, přesto šlo o vyrovnanější derby, než byla ta v předchozí sezoně. Slavia má teď silnější tým,“ uvedl vedoucí družstva Sparty Ivo Boleslavský.

V předešlé sezoně ale sparťanky vyhrály rovněž 1:0, a to v obou derby-zápasech se Slavií. A obě rozhodla také Lucie – nikoliv však Martínková, ale Kladrubská.

Po utkání však došlo k útok sparťanských chuligánů na slávistické fanoušky. Útok se odehrál ještě na parkovišti v areálu tréninkového centra Sparty.
Podle stanoviska Slavie se tak událo bez přítomnosti jakékoliv pořadatelské služby, navíc v místě, kde mj. chtěly nastupovat do aut slávistické žákyně s trenéry a rodiči.

"Ti všichni si museli chránit zdraví rychlým útěkem do restaurace. Ani po tomto útoku nebyla snaha pořadatelské služby fanoušky Sparty zvládnout a situaci dostat pod kontrolu. Ještě několik minut po útoku nebylo jisté, zda je bezpečné opustit restauraci a nejbližší prostor kolem ní," píše se se na webové stránce slavistickenoviny.cz.