Hokejisté Třince porazili Slavii Praha 5:3 a usadili se na čele tabulky. Pražané ještě v polovině zápasu vedli 2:1, domácí však už poněkolikáté před vlastními fanoušky dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející zápas.

Tentokrát jim na tři trefy stačilo šest minut v závěru druhé třetiny. Oceláři bodovali v devátém utkání po sobě a opět potvrdili, že se jim na soupeře daří. Slavii porazili popáté v řadě. Utkání definitivně rozhodl proměněným trestným střílením útočník Martin Růžička.

Sparta porazila Liberec 3:2 v prodloužení a připsali si tak teprve čtvrté vítězství v sezoně. Přestože Pražané v průběhu zápasu prohrávali již 0:2, dokázali výsledek otočit. Rozhodující gól dal ve čtvrté minutě prodloužení útočník Petr Ton. I tak zůstává Sparta předposlední, ale unikla poslednímu Kladnu na rozdíl osmi bodů. (ČTK)

Třinec - Slavia 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Vyhřívají se na výsluní, ale ochranným krémem zrovna nešetří. Třinečtí se na výhru znovu pořádně nadřeli. Po premiérových brankách hostující Micky museli na vlastním ledě znovu otáčet špatně rozehraný zápas, když prohrávali 1:2, a byli úspěšní.

Vyrovnání zařídil pohotovou tečí do šibenice Varaďa, obrat dokonal po 76 vteřinách dělovkou Krajíček, který překonal zcela dezorientovaného slávistického gólmana.

„Myslím, že to ovlivnilo utkání. Byla tam střela z tandemu, dostal jsem to na pravý beton a chtěl ten puk přikrýt. Dostal jsem tam ale dvě sekery, vůbec tam do mě domácí bušili, což mě rozhodilo a byl z toho gól,“ zlobil se slávistický brankář Miroslav Kopřiva. Pojistku přidal ještě před druhou sirénou Kohn, kterému v dvojnásobné početní výhodě poslal ideální žabičku přes brankoviště nejlepší hráč utkání Martin Růžička.

Domácí pak netrefili Květoněm a Polanským odkryté klece a přišel trest. V přesilovce si všiml vyjetí Vojtka obránce Kadlec, vyslal střílenou přihrávku na Krenželoka a tomu stačilo u pravé tyče jen nastavit hůl. „Za stavu 4:3 jsme tam měli šance a je škoda, že jsme to tam nedotlačili,“ litoval Micka.

Rozhodující moment utkání přišel v čase 53:36, kdy fauloval zakončujícího Martina Růžičku obránce Špelda a sudí nařídil trestné střílený. To sám postižený s přehledem proměnil.

„Ať jsme prohráli, tak to byl přesně zápas, za který musíme týmu poděkovat. Hráli jsme aktivně, bohužel v největším tlaku byla domácím vždy nabídnutá přesilovka a ti ji zužitkovali. Ve třetí třetině jsme měli tlak, ale dostali gól z penalty na 5:3 a už jsme nebyli schopni zareagovat,“ řekl slávistický asistent Jiří Čelanský.

Domácí zvládli duel i přes zdravotní komplikace. „Slavie ukázala, hlavně v první třetině, proč je venku tak úspěšná. Měli jsme ze zápasy obavy, protože jsme dva dny trénovali nekompletní, asi pět kluků šlo přímo do zápasu kvůli střevních potížím, které si přivezli z Liberce. Ve druhé třetině jsme do toho dali vůli. Rozhodly přesilovky, ve kterých se nám teď hodně daří,“ uvedl trenér Třince Břetislav Kopřiva.

Branky a nahrávky:
12. Peterek (Polanský, Krajíček), 33. Varaďa (Lojek, Bonk), 34. Krajíček (Hrabal), 39. Kohn (M. Růžička, Zíb), 54. M. Růžička z trestného střílení - 4. Micka (Vondrka, Štefanka), 25. Micka (Branda, Kadlec), 45. Krenželok (Kadlec, V. Růžička).Rozhodčí: Blecha, Fraňo - Charvát, Bejček.Vyloučení: 9:6.Využití: 2:2.Diváci: 3978.

Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb,, Hudec, P. Hořava, Lojek - Kohn, McGregor, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Polanský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Vondrka - Jaškin, P. Jelínek, Krenželok - Branda, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Endál, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Sparta - Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

V úvodní třetině se sice jen málo přerušovalo a hra měla spád, ale probíhala zcela bez náznaků šancí na vstřelení gólu. Na konci osmé minuty našel Výborný v dobré pozici Kůrku, ten však netrefil ideálně puk. V polovině 18. minuty přišlo Salcidovo zaváhání na obranné modré čáře, čehož Liberec využil k přečíslení, Hanzlík navíc usměrnil finální přihrávku přímo na hůl Kudrnovi a Bílí Tygři vedli.

Odpovědět mohl Bartánus, ale Pinc byl proti. V dosavadním průběhu soutěže tápající Sparta sice bojovala, ale v útočných nápadech byla zcela neškodná. O obrazu hry a počtu zajímavých momentů v první třetině nejlépe vypovídal počet zásahů brankářů: Pöpperle 4 - Pinc 6.

Ve druhém dějství nejprve Pinc se štěstím přežil závar ve svém brankovišti při přesilovce Sparty, vzápětí v dobré pozici netrefil Broš. V polovině utkání mohl zvýšit Plodek, jenž se chystal dorazit do odkryté branky, ale obrana Pražanů kotouč na poslední možnou chvíli odpálila do bezpečí. Vzápětí neuspěl proti Pöpperlemu ani nadvakrát Kudrna.

Zatímco Liberec hrozil z brejků, Sparta se pokoušela o trvalejší tlak, ale nedokázala se prosadit do šancí. Ve 35. minutě naopak zvýšil náskok hostů zkušený Nedvěd, který v minulosti hájil dres Pražanů. Za 72 vteřin ovšem byli sparťané znovu na dostřel; Brošův pokus vypadl Pincovi z lapačky a Hromas ranou z nulového úhlu s přispěním dezorientovaného gólmana snížil.

Třetí trefu Severočechů mohl přidal na začátku třetí části Klimenta, Pöpperle však dokázal puk vyrazit. Ve 49. minutě se jen velmi ztěžka zvedal z ledu domácí bek Philipp, v dalším průběhu ale pokračoval ve hře. Chvilku nato se protáhl libereckou obranou Bartánus, v koncovce ovšem zamířil mimo tyče.

V 53. minutě se po Tonově akci snažil dotlačit puk za brankovou čáru přes Pincův beton Hromas, liberecký gólman však uhájil svou klec od pohromy.

Když už se zdálo, že Sparta prohraje šestý z posledních sedmi zápasů, zkusil od hrazení štěstí Treille a puk skončil překvapivě za Pincovými zády.

Do prodloužení šli domácí díky Vakově trestu ze závěru základní hrací doby s přesilovkou čtyři na tři, během 78 sekund zasypali Pincovu branku několika střelami, ale do sítě pronikla až ta z hole Tona v 64. minutě.

36. Hromas (Broš), 58. Y. Treille (Ton, Vykoukal), 64. Ton (Broš) - 18. Kudrna (Moravec, Dušek), 35. Nedvěd (Kudrna).
Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Broš (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5223.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Zacpálek, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Gulaši, Salcido - Ton, Broš, Hromas - Kůrka, D. Výborný, Smoleňák - Pacovský, Y. Treille, Bartánus - Koreis, Tůma. Trenéři: Holaň a Volek.
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Jech, Urban, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.