Připočteme-li k tomu odchody oblíbených dlouholetých opor a sílící nespokojenost fanoušků, nemohl mít trenér Andrea Stramaccioni rozhodně klid na to, aby během volného týdne našel ideální sestavu, ve které by Letenští brzy opět budili u soupeřů hrůzu.

Zranění jako by na něm nebyla vidět 

Alespoň na zápas s Karvinou však prokázal šťastnou ruku. Do branky se po odchodu Tomáše Koubka rozhodl vrátit Martina Dúbravku, z jedenáctky naopak vyřadil kritizovaného Ben Chaima. Největší překvapení pro moravský tým i vlastní fanoušky však nachystal jinde do základní sestavy Sparty nasadil Tomáše Rosického, který tak od začátku nastoupil v rudém dresu poprvé po sedmnácti letech.

A čas ani prodělaná zranění jako by na něm vidět nebyla. Bývalý záložník Arsenalu od začátku nacházel své spoluhráče v zajímavých příležitostech, v 17. minutě navíc z malého vápna usměrnil Zahustelův centr za záda brankáře Berkovce.

Čekal protest 

„Bylo skvělé opět nastoupit v základní sestavě. Jsem rád, že jsem mohl týmu gólem pomoci. Snad nám náš výkon pomůže v derby na Slavii,“ věřila po zápase česká legenda. Po jeho brance byl celý stadion na nohou a slavil. Tedy skoro. Tvrdé jádro sparťanských fanoušků pojalo utkání jako protestní akci, po celou dobu skandovalo pokřiky proti vedení a jejich sektor zdobil velký nápis Kotalík demisi.

„Čekal jsem nějaký protest na začátku. Ale zůstat takhle ticho celý zápas, to jsem neviděl ani v cizině. Je to zklamání,“řekl Rosický. Kdo čekal, že jeho gól přinese na kopačky domácích klid, spletl se. Do konce prvního dějství to byla naopak Karviná, která měla více šancí a Sparta mohla děkovat brankáři Dúbravkovi, že šla do kabin s náskokem.

Náskok pojistil Hovorka 

„V ofenzivě jsme hráli, na obraně musíme zapracovat. Mareček i Hovorka umějí zahrát lépe. Podobných chyb se musíme proti Slavii vyvarovat,“ hodnotil první poločas trenér Stramaccioni.

Ve druhé půli brzy pojistil náskok z blízka Hovorka a Sparta pak již průběh zápasu relativně kontrolovala. Před nadcházejícím derby tak slaví důležité vítězství, které jí dodá hlavně sebevědomí. „Je to pro nás zápas roku. Slavia není snadný soupeř, ale věřím, že budeme dobře připraveni,“ slibuje před zápasem podzimu lodivod Sparty.