Na hrot sparťanského útoku se totiž postaví dvojice David Lafata Jan Koller, hru bude tvořit současný kapitán a stále nenahraditelná opora ligové Boleslavi Marek Matějovský a vzadu to bude jistit stoper Jablonce Tomáš Hübschman. I když má slávistická sestava také zvučná jména, konkurovat tomuto bude velmi těžké.

„Chceme opět vyhrát,“ hlásí rekordman v počtu ligových titulů Jiří Novotný, jenž tým skládá dohromady. „Honza Koller nám určitě pomůže a také přiláká ještě více diváků,“ míní čtrnáctinásobný mistr ligy se Spartou.

Vyhrát chce přece každý

Každý si na hřišti užívá Silvestrovské derby v přátelské atmosféře. Tu občas pokazí nevhodnými pokřiky nebo pyrotechnikou fanoušci, ale na trávníku se spolu utkají dvě party kamarádů. I tak to dokáže někdy zajiskřit, vyhrát chce přece každý.

„Sportovci to takhle v hlavě prostě mají, i když si jdou zahrát jen tak na plácek. Když se ale hrála derby o body, tak byla samozřejmě o hodně vyhecovanější,“ říká slávista Luboš Kozel, který už nastupuje za starší kategorii a v minulém roce se na remíze 5:5 podílel hned čtyřmi góly.

Kdo se bude radovat dnes?

„Silvestrovské derby je takové správné uzavření sportovního roku a ideální příležitost vidět se s lidmi, se kterými se během roku příliš nepotkáte,“ přiznává Kozel. „Navíc v těch silvestrovských se mi daří o hodně lépe než v těch mistrovských, která jsem hrál,“ dodává s úsměvem.

Derby si vždy užívá i bývalá opora i trenér party Michal Horňák. „Výsledek hraje tu nejmenší roli, vždy se rádi sejdeme, zahrajeme a popřejeme štěstí a zdraví do nového roku,“ přiznává.

Kdo se bude radovat dnes? Uspěje Sparta potřetí, nebo se Slavia vzepře prognózám?

Sestavy
Derby internacionálů
Slavia: Václav Winter Jiří Bílek, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Tomáš Hunal, Martin Hyský, David Kalivoda, Mario Lička, Martin Müller, Tomáš Pešír, Rudolf Skácel, Ivo Ulich.
Sparta: David Bičík Tomáš Čížek, Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Jan Koller, Václav Koloušek, Štěpán Kučera, David Lafata, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Radek Šírl, Vlastimil Vidlička.

Derby v číslech
Zápasy internacionálů
Slavia Sparta
33 - 21 - 4 - 8 - 185:136
Nejlepší střelci
Slavia: Petr Herda (21 gólů) Sparta: Jiří Jeslínek (22)
Derby veteránů
Slavia Sparta
13 - 6 - 8 - 2 - 78:67
Nejlepší střelci
Slavia: Miroslav Příložný (13 gólů) Sparta: Miloslav Denk (12)