„Výsledky jsme měli dobré, naše síla se ale ukáže až v soutěžních zápasech. Všechno se odvíjí od výsledků. Když budeme vyhrávat, bude se říkat, že příprava byla fantastická. A když se vyhrávat nebude, všichni se budou divit, co jsme v zimě dělali," prohlásil na dnešní tiskové konferenci kapitán Sparty David Lafata.

Aktuálně Sparta vše směřuje k tomu, aby zvládla první kolo vyřazovacích bojů Evropské ligy, ve kterém se střetne s ruským Rostovem. Ráda by zopakovala rok starý souboj s jiným ruským celkem Krasnodarem, který vyřadila po výsledcích 1:0 a 3:0.

Čtěte také: Stoper Sparty Michal Kadlec: Nácvik akcí nám soupeř vůbec nedovolil

Sparta zaostává za Slavií o tři body

„Chceme s Rostovem uspět. Duel se hraje na dva zápasy, k tomu přizpůsobíme taktiku. Věříme, že jsme schopni uspět, i když proti nám stojí velmi kvalitní tým s dobře organizovanou hrou," řekl sportovní manažer a trenér Tomáš Požár.

Uspět však chce Sparta i v lize, kde je momentálně třetí o tři body za Slavií a o čtyři za vedoucí Plzní, která má navíc zápas k dobru. „Jsme v polovině soutěže a větší náskok má Plzeň, takže ta je pro nás momentálně největší soupeř. Víme, že pokud chceme zaútočit na první místo, musíme být na jaře v podstatě stoprocentní. Chtěl bych vidět Spartu, která vyhrává každý zápas. Pak uvidíme, k čemu nám to bude stačit," uvedl Požár.

Konaté dostal druhou šanci

Na podzim měla Sparta problém hlavně na hřištích soupeřů, kde vyhrála jen tři z osmi zápasů. „Potřebujeme být více úspěšní venku, ale nesmíme ztrácet body nikde. Přes zimu jsme se zaměřovali na náš způsob hry, který by měl být aktivnější a dominantnější. Až liga ale ukáže, jak na tom budeme. Zatím můžeme jen věřit, že jsme se dobře připravili," dodal kouč Sparty.

Věří, že k lepším výsledkům pomohou vedle uzdravených marodů také posila Néstor Albiach či navrátilec z juniorky Tiémoko Konaté, který dostal od klubu druhou šanci po podzimní snaze vymoci si přestup.

Sparta věří, že fanoušci vezmou Konatého na milost

„Timiho vidím jako okamžitou pomoc, protože kvalitu má a přináší prvky, které nám chyběly. To samé platí u Néstora, který je na českou ligu adaptovaný a měl by mít okamžitý přínos. U Bogdana Vatajelua je vidět, že potřebuje čas na aklimatizaci," hodnotil Požár.

Vedení Sparty věří, že Konatého vezmou na milost i fanoušci, kteří při generálce se Žilinou na záložníka z Pobřeží slonoviny bučeli při každém kontaktu s míčem.

Věřím, že mezi fenoušky bude většina slušných věří generální ředitel Sparty

„Během zápasu s Žilinou došlo ke dvojím reakcím. Za klub nás potěšila reakce jedné části fandů, kteří na negativní skandování zareagovali potleskem. Pevně věřím, že mezi fanoušky bude většina těch slušných a rozumných, kteří Timimu umožní ukázat, že může být pro klub prospěšný. Poškozuje to nejen Timiho, ale i další souhru a poškozuje to celou Spartu. Pokud jsou to opravdoví fanoušci, tak v negativních reakcích nebudou pokračovat, protože to klubu škodí," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Čtěte také: Sparťanské dresy bude zdobit logo nového generálního partnera