Přesto je ve hře jedno jméno, které budí veliké pozdvižení. Zakotví nakonec Nicolae Stanciu ve Spartě? Belgický Anderlecht má jasno: Dejte peníze a je váš. „Oba kluby intenzivně jednají, víc k tomu momentálně nejde říci,“ poznamenali zástupci týmu z Letné po úvodním přípravném zápase proti Táborsku.

Čtvrt miliardy za Stancia 

Sparta je ochotna za rumunského hráče zaplatit 110 milionů korun, čímž by se stal nejdražším fotbalistou, který kdy přišel do české nejvyšší soutěže. Představy belgického mužstva jsou údajně o 20 milionů vyšší. Za Stancia totiž v létě roku 2016 zaplatil Anderlecht čtvrt miliardy korun. Jednání jsou tedy otázkou peněz, jelikož i sám hráč projevil zájem o přesun do Prahy. A to samé platí také o vizi nového sportovního ředitele Zdeňka Ščasného.

„Byl bych rád, kdyby právě on byl naší první posilou. Když se objevila možnost koupit ho, říkal jsem, že je to přesně ten hráč, kterého bychom potřebovali. Dává góly, má skvělou kopací techniku a hlavně je to pracovitý a slušný člověk,“ říká.

Síly změří s čínským soupeřem 

Rozhodnutí přinesou nejbližší dny, možná nejbližší hodiny. Každopádně ať už s novou posilou, či bez ní, dnes výprava Sparty odlétá na kondiční soustředění do španělského Benahavísu, kde si zahrají i jeden zápas.

Síly změří s čínským soupeřem Tianjin Quanjian. A odletí i hráči, kteří v úterý kvůli zdravotním komplikacím nezasáhli do prvního přípravného zápasu proti Táborsku. Tedy oba Kadlecové, Šural či Zahustel. „Všichni se zapojí do tréninku,“ přiznal asistent trenéra Stramaccioniho Radoslav Kováč.