„Je to pro nás všechny úleva, hlavně pro hráče,“ těšilo kouče Sparty Václava Kotala. Pochopitelně – cesta do evropských pohárů (a trofejk tomu) je zase o kus blíž.

Zasloužená facka

Výsledek středečního duelu s Ostravou vypovídá o velké převaze domácího celku. Náhoda? Ne.

Při ještě větší troše střeleckého štěstí mohli dát Pražané klidně další tři branky. „Raději dostat takovou facku v poháru než v lize,“ kroutil hlavou trenér hostů Luboš Kozel, pro nějž to byla po třech ligových výhrách první prohra v novém působišti. „A naprosto zasloužená,“ přiznal.

Přitom to na ostravský debakl ze začátku nevypadalo. Baník působil aktivně, ale narážel na neprostupnou zeď uprostřed hřiště. A když se po dvaceti minutách hry prosadil letenský stoper Hancko, začala se karta obracet.

Krátce po změně stran se dokázal prosadit i Tetteh a chvíli po něm přišel definitivní zlom utkání. Šašinka srazil Hancka na zem, rozhodčí mu ukázal červenou kartu a nařídil penaltu. Z ní Spartě zařídil tříbrankový náskok Karlsson a bylo jasné, že jako jediný otazník už zbývá pouze konečná podoba výsledku.

„Červená karta vše rozhodla. Od té doby jsem užv hlavě přemýšlel o dalším zápase,“ uznal Kozel.

Impuls před derby

Zato sparťanů bylo najednou plné hřiště. Asi poprvé na jaře na nich byla vidět lehkost a hlavně radost ze hry. „Kluci si dali laťku opravdu hodně vysoko. Viděli, že práce přináší výsledky,“ mínil Kotal.

Zástupci Slavie, kteří toto utkání sledovali, museli uznat, že do Edenu v neděli zřejmě přijede úplně jiná Sparta, než jaká se doposud prezentovala.

Parta v rudých dresech totiž pokračovala v krasojízdě a bylo až neuvěřitelné, kolik prostoru jí Baník nechával. Krásným gólem se zaskvěl Frýdek, hlavičkou málem protrhl síť Hložek – proto na ukazateli skóre svítilo 5:0.

A to ještě třikrát Hložek, dvakrát Dočkal a jednou Krejčí ve velkých šancích neuspěli. „Pokud chceme být dlouhodobě úspěšní, musíme dobré výkony opakovat, být vnitřně přesvědčení, že jsme pro úspěch a výhru udělali maximum. A to se povedlo oboje,“ neskrýval Kotal spokojenost.

K derby se tak pojede s o hodně lepší náladou. „Respektujeme sílu Slavie, ale záležet bude na našem výkonu,“ vzkazuje.

Nedělní bitva pražských „S“ tak dostává nový náboj. A pro fotbal je to jedině dobře.