"Tomáš je velice talentovaný brankář, jeho přestup je investicí do budoucna. Momentálně ale potřebuje pravidelně chytat, a proto rovnou zamíří na hostování," uvedl člen představenstva Sparty Jakub Otava. "Je to naprosto úžasné, jsem moc rád, že se to povedlo dotáhnout. Za to, že můžu být ve Spartě, jsem vděčný," přidal Koubek.

Dvaadvacetiletý Koubek v nejvyšší soutěži nastupoval pouze za Hradec Králové, v jehož dresu odchytal 61 zápasů a v minulé sezoně s ním sestoupil do druhé ligy. Na nedávném mistrovství Evropy hráčů do 21 let byl také jedničkou české reprezentace a na kontě má i stříbro z Eura fotbalistů do 19 let z roku 2011.

Pro Spartu, jejíž brankářskou trojici tvoří David Bičík, Marek Štěch a Miroslav Miller, jde o další z řady letních posil. Vedle Koubka totiž také získala Martina Frýdka z Liberce, Marca Paixaa ze Slasku Vratislav, Franciho Litsingiho z Teplic, Marcuse Steinhöfera z Aalenu a Kehindeho Fataie z Astry Giurgiu.

Brankář Koubek bude hostovat v LiberciBrankář Tomáš Koubek den po přestupu z Hradce Králové do Sparty zamířil na hostování do Liberce. V severočeském celku bude dvaadvacetiletý fotbalista působit do konce sezony. Slovan o tom informoval na svých internetových stránkách. S Libercem čeká Koubka mimo jiné zápas o Superpohár proti Plzni a také předkolo Evropské ligy. „Věřím, že se za rok vrátím ještě silnější a zkušenější, než jsem teď," uvedl brankář na webu Sparty.

Čtěte také: Sparta v bodu nula. Ščasný zavedl povinnou češtinu, jak se změní styl hry?