Evropská liga. Infografika.Zdroj: RedakceMistr ligy může v případě výhry odříznout jednoho ze soupeřů. Slávisté totiž Nice už porazili doma. Lákavá představa, kterou umocňuje stav, v němž se sok nachází. Je po covidové vlně, o víkendu nehrál zápas v lize, několik hráčů mu bude chybět.

Slavia je na tom lépe, chybí jen zraněný obránce David Hovorka. „Tenhle zápas je nejdůležitější. Kdybychom vyhráli, už by nám stačila jen jedna remíza a postupujeme,“ upozornil slávistický asistent Zdeněk Houštecký. „Rozpoložení je fantastické,“ vzkázal.

A Sparta? V lize to byla dvakrát bída, v poháru naposledy sláva. V Glasgow i díky hattricku útočníka Lukáše Juliše zvítězila Sparta slavně 4:1, teď přijede Celtic do Prahy.

„Pokud se Spartě pohárový zápas povede, zase se vrátí do pohody. Je to důležité,“ pronesl bývalý obránce Jiří Novotný, jenž v rudém dresu vyhrál čtrnáctkrát ligu. Hosté navíc rovněž nejsou v dobrém rozpoložení. V lize naposledy remizovali, na arcirivala Rangers ztrácejí jedenáct bodů.

„Celtic má kvalitní tým, hrají dlouho ve stejné sestavě. Bude to těžké utkání. Rozhodne kvalita útočné fáze i obranná činnost. Tu musíme zlepšit,“ řekl mimo jiné na tiskové konferenci sparťanský trenér Václav Kotal. Kouč doufá, že bude moct využít v sestavě uzdraveného obránce Dávida Hancka. Oproti ostudné domácí porážce s Českými Budějovicemi 2:4 se dají čekat i další změny.

Do akce jde i Liberec. Hostí bundesligový Hoffenheim. Slovan může znovu jen překvapit.