V závěsu ale číhají hladoví vlci Liberec s Boleslaví, velmi teoretickou šanci na prvenství si uchovává Slavia. Dokáže letenský celek uhájit náskok v čele tabulky, nebo ji pronásledovníci uštvou?

Sparta – 56 bodů (zápasy v Olomouci a doma s Mostem) Všechny předpoklady opravdu hovoří pro ni. Papírově nejsilnější kádr táhne za titulem především stabilně velmi dobře hrající kapitán Tomáš Řepka. „Je to typ řízného stopera, který u každého soupeře budí respekt. Řešit otázku, jestli občas dostane nějakou tu žlutou kartu zbytečně, je bezpředmětné, takový styl hry je muprostě vlastní,“ říká Němeček.

Zároveň přidává ještě jednu výraznou individualitu: „Jarda Blažek. V poslední době chytá skvěle.“

Nejširší kádr ze všech tří aspirantů na titul podle Němečka nebude hrát roli. „Základní sestava se až tak často netočí, zvláště pak v klíčových zápasech ke konci sezony,“ míní internacionál.

Liberec – 55 bodů (zápasy doma s Teplicemi a v Boleslavi) Po pondělním duelu na Letné, v němž Severočeši vybojovali remízu, nazval trenér Vítězslav Lavička své svěřence mužstvem statečných srdcí – v narážce na další ze série skvělých týmových výkonů.

Přízvisko „statečná srdce“ je pro liberecké fotbalisty velmi výstižné. „Tenhle tým na mě působí nejtýmovějším dojmem z celé trojice,“ odůvodňuje Němeček.

Vzápětí reaguje na slova o úzké lavičce náhradníků, která zazněla po nucených střídáních Hodúra se Šinglárem na Letné. „Zranění mohou potkat každého. A kouč Lavička má k dispozici i zkušené hráče typu Nezmara,“ říká.

Boleslav – 54 bodů (zápasy v Mostě a doma s Libercem) Z trojlístku nejméně nápadná, ale ve skvělé aktuální formě. „Pořád myslíme na titul,“ vzkazuje záložník a kapitán Marek Matějovský. „O první místo se klidně může hrát v posledním kole u nás,“ připomíná duel Boleslav – Liberec.

Právě on je podle Němečka tahounem Boleslavi. „Má velký přehled, skvělý dopředu, technický,“ vypočítává Němeček. Scénář letošního ligového thrilleru ale do konce nezná ani on…