„Nějaký tlak sestupu si nepřipouštím, do konce soutěže je ještě hodně kol. Opřít o výkon se můžeme, spolupráce s hráči funguje a věřím, že v momentě, kdy budeme efektivnější v koncovce, tak přijdou i body," prohlásil trenér Olomouce Václav Jílek.

Oba celky se od začátku pečlivě hlídaly, ale Sigma byla o něco aktivnější a ve 13. minutě Falta jen těsně minul tyč branky Dukly. O šest minut později se k míči po Vašíčkově centru dostal Petr a moc nechybělo, aby poslal Olomouc do vedení. „Čekali jsme ofenzivnější Duklu, ale ona byla kompaktní, organizovaná vzadu," uvedl Jílek.

Hosté poprvé zahrozili po půlhodině hry. Krmenčík obešel dva protihráče, ale vystřelil pouze doprostřed branky. Vzápětí už domácí slavili úvodní gól po hlavičce Šindeláře, rozhodčí ho však pro ofsajd neuznal.

„Šancí jsme měli dost, jenže chybělo nám lepší řešení, centry končily na prvním hráči, nebo chyběl důraz v pokutovém území. Remíza je proto z tohoto pohledu zasloužená," prohlásil domácí kouč.

Hodně míčů poztrácených v útoku

Druhý poločas začal dobrou šancí Dukly, když po přímém kopu Marka Hanouska hlavičkoval Krmenčík na malém vápně zcela sám, ale příliš vysoko. Podobně dopadl na druhé straně Moulis, kterého na přední tyči našel přesným centrem Falta.

„Chtěli jsme se odrazit od poctivého výkonu v obraně, ale pokud jsme chtěli více bodů, tak to chtělo odehrát zápas kvalitněji v útoku. Tam jsme poztráceli hodně míčů," poznamenal trenér Dukly Luboš Kozel.

Olomouc byla i nadále aktivnější, ale finální fáze se domácím nedařila. Pět minut před koncem to mohl potrestat Čajič, který ale po nepovedené střele Mareše netrefil branku.

„První poločas byl vyrovnanější, ve druhém nás Sigma více zatlačila. V závěru jsme měli šanci, ze které mohl padnout gól, neměli jsme ale štěstí. Remíza je asi spravedlivá," řekl Kozel, jehož Dukla venku počtvrté za sebou remizovala.

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Proske - Blažej, Nádvorník. ŽK: Hanousek, Čajič - Hubník, Vepřek. Diváků: 3439. Poločas: 0:0.

Sigma: Buchta - Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek - Šindelář, Houska - Moulis (89. Plšek), Petr, Falta (83. Malec) - Vašíček (69. Halenár). Trenér: Václav Jílek.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Jeřábek, Gorkšs, Jurendič - Považanec, Mar. Hanousek, Čajič (90. Tetour) - Berger (72. Přikryl), Krmenčík (80. Beauguel), Mareš. Trenér: Luboš Kozel.