Necelých 2 300 diváků tak vidělo souboj dvou sousedů v ligové tabulce, přičemž Bohemians mají nejlepší defenzivu v lize, když obdrželi pouhých pět gólů.

Ve vršovickém Ďolíčku se hrál pohledný fotbal, v němž byl tým Bohemians aktivnější. Domácí otevřeli skóre, když byl faulován Dejmkem Hašek a trestný kop Kaufmana prošel děravou zdí.

Domácí měli stále převahu. Slovan sice dokázal bránit, ale v útoku se moc nepředvedl. Až ve 23. minutě napálil parádně míč ze 30 metrů Papoušek a hosté vyrovnali.

V závěru půle měl Slovan ještě dvě šance. Nejprve Nezmar předskočil Sňozíka, ale míč šel mimo tyče. Ještě větší šanci spálil Blažek, který si zaběhl za obranu, jenže sám trefil jen tyč. Poté ještě zahrozila Bohemka, ale bez újmy na libereckém skóre.

Vstup do druhé půle se povedl Libereckým. Po akci Blažka s Kerićem pálil ostře Nezmar. Další akci založil Gebre Selasie přes Keriće, když byl ve finálce přesný Blažek, jenž z úhlu přeloboval gólmana na 1:2.

Domácím se trochu podlomila kolena, přestala se dařit kombinace. Naopak Slovan pozorně bránil. V 64. sudí odpískal penaltu proti Liberci. Ujal se jí brankář Sňozík, ve snaze odčinit zaváhání při druhé brance. Gólman Hauzr však střelu vystihl a Kerić získaný míč okamžitě napálil na prázdnou svatyni Bohemians. Málem mohlo být rozhodnuto, ale Lukáš dokázal míč vykopnout z prázdné branky.

Slovan se poté nikam nehnal, hrál takticky, i když za zdržování vyfasoval Hauzr žlutou kartu. To se však dalo oželet. Domácí se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale kromě střely Diana z 83. minuty nepředvedli nic.

Liberec tak udělal první krok k postupu. Odveta je na programu v Liberci, ve středu 28. října.

Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:2

Branky: 10. Kaufman – 23. Papoušek, 48. Blažek.

Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Nikl, Janek (82. Růžička) – Štohanzl, Dian, Kaufman (71. Zelenka), Hašek – Ibragimov (59. Škoda), Bartek.
Liberec: Hauzr – Nezmar (84. Krbeček), Liška, Gecov, Polák, Kerič, Vulin, Dejmek, Papoušek (71. Purič), Blažek (89. Frejlach), Selassie.