Dukla má během letošního turnaje smůlu na počasí. Předchozí zápas s béčkem Sparty se hrál za vytrvalého deště, ten úterní proti Hradci Králové za hustého sněžení.

"Škoda, že celý zápas sněžilo. Stál proti nám kvalitní soupeř, ale těžký terén a podmínky zápas dost znehodnotily," přiznal trenér Pražanů Roman Skuhravý.

Jeho svěřenci byli v první půli aktivnější, ale paradoxně inkasovali jako první, když prostřelil Kinského Prekop. Ještě do přestávky ale tým z Julisky dokázal výsledek otočit a po trefách Pirocha s Faleyem se šlo do šaten za stavu 2:1.

Když pět minut po změně stran zvýšil na dvoubrankový náskok Fábry, platil fakt, že kdyby takový brankový náskok Dukle vydržel (nebo ho ještě navýšila), mohla v případě středečního zaváhání Chrudimi pomýšlet na turnajový triumf, pohár a finanční prémii 160 tisíc korun… Během šesti minut po Fábryho gólu se ale dvakrát prosadil hradecký Vlkanova a bylo srovnáno na konečných 3:3.

„Bylo to náročné, Dukla ukázala kvalitu. Byli aktivnější a lepší na míči. Ve druhé půli jsme si začali vytvářet šance a dokázali také míč podržet," hodnotil zápas záložník Hradce Filip Novotný.

Trenér Pražanů byl nakonec i s remízou spokojený. "Ve druhém poločase jsme, podle mého názoru, hráli v defenzivě lajdácky a nechali si dát hloupé góly. Na druhou stranu mě potěšilo, že jsme i po vyrovnání šli za vítězstvím a vypracovali si pár šancí. Žádnou jsme ale neproměnili. Turnaj byl pro nás každopádně přínosný. Máme ucelený obrázek o tom, jak s mužstvem dál pracovat," pochvaloval si.