Slovácko udolalo Bohemku a na jaře slaví druhou výhru

/FOTOGALERIE/ Svěřenci trenéra Slovácka Korduly se nejtěsnější výhrou dostali z ohrožených pozic. Jedinou branku v zápase proti Bohemians 1905 vstřelil kapitán Vlastimil Daníček.

10.3.2018

Slovácko (v bílém) proti BohemiansFoto: DENÍK/Stanislav Dufka

Napravit mizerný výkon ze středečního pohárového vyřazení v Jablonci a výhrou se odpoutat od sestupových příček. To byl cíl svěřenců Michala Korduly v zápase proti pražským Bohemians 1905.

Kouč musel poprvé na jaře v ligovém zápase experimentovat na postu stoperu. Stanislav Hofmann zůstal kvůli kartám jenom na tribuně, do středu obrany se tak postavil Patrik Šimko.

Začátek patřil Pražanům, už ve čtvrté minutě nebezpečně vystřelil Martin Hašek, ale jeho střela, která měla gólové parametry, skončila jen pár centimetrů vedle. Po čtvrt hodině hry se domácí hráči a fanoušci dožadovali penalty za ruku Michala Šmída, ale hlavní arbitr byl jiného názoru – penalta se nekopala.

„Za první, jsem byl mimo vápno a za druhé mě balon trefil do ramene,“ vysvětloval obránce Bohemky. Televizní záběr jasně ukázal, že mluvil pravdu jenom v prvním případě.

Až do závěrečné minuty se hrálo mezi šestnáctkami. Zpola zaplněný stadion neviděl ani žádné náznaky gólových šancí. Všechno mohl změnit stoper Slovácka Tomáš Břečka, ale jeho hlavičku v poslední minutě prvního dějství gólman Fryšták nadvakrát zpacifikoval.

Druhý poločas začal ve stejné režii jako první pětačtyřicetiminutovka. Boj mezi šestnáctkami, fotbalové krásy bylo poskromnu. Kouč hostů se snažil oživit ofenzívu nasazením bývalého forvarda Slovácka Benjamina Tetteho.

„Ukázal svoji kvalitu, po jeho vystřídání jsme zápas přetavovali na svoji stranu,“ okomentoval jeho nasazení kouč Bohemky Martin Hašek.

Po hodiny hry měli hosté dvě gólové příležitosti. Nejprve Haška vychytal Heča, o minutu později pálil střídající Tetteh, ale gólman Slovácka byl znovu na místě.

V těchto chvílích to byla Bohemka, která diktovala tempo hry. Nejnebezpečnější muž hostů, Martin Hašek, mohl dostat Pražany do vedení, ale jeho střelu mu Heča reflexivně nohama vyrazil.

Když už se zdálo, že branka v síti Slovácka bude jen otázkou času, tak udeřilo deset minut před koncem na druhé straně.

Z nenápadné rozehrávky Navrátila se míč přes lehkou teč Machalíka dostal na hranici penalty k Daníčkovi, který se trefil parádně do šibenice – 1:0.

Tento moment domácí hráče probral. O minutu později mohli jít do dvoubrankového vedení, ale střídající Machalík svoje sólo nedotáhl do konce.

Čtyři minuty před koncem po nákopu Janoška hlavičkoval gólově Šimko, ale Fryšták se předvedl v nejlepší kráse – míč mířící do šibenice vytlačil na roh.

Hlavní arbitr nastavil tři minuty, které se téměř celé odehráli před brankou Slovácka. Hostům se ale vyrovnat nepodařilo a z Uherského hradiště po šesté v řadě odjíždí s prázdnou.

Na pozápasové tiskovce si nejprve hostující kouč Martin Hašek postěžoval na kvalitu nebo spíše nekvalitu terénu.

„Jde mně o fotbal. Na takových terénech to prostě nejde. Jsem trenér a trénuji, kompetentní lidi by se měli zamyslet a vymyslet nějakou metodiku ať je hřiště připravené.“

Domácí trenér s ním v podstatě souhlasil. „Hřiště není dobré, na druhou stranu se ten fotbal u nás hraje,“ narážel Kordula na odvolaný zápas Baníku s Plzní a okomentoval duel, který fanoušky rozhodně ze sedadel nezvedal.

„Viděli jsme podprůměrný ligový duel. Moc ke koukání to nebylo, řekl bych, že spíš vůbec ne. Kluci zápas odbojovali, všichni jsme věděli, jak na tom jsem a o co se hraje. Dali jsme gól po ojedinělé šanci. Bohemka si prohrát nezasloužila.“

Podobně se vyjádřil i hostující trenér. „Oboustranně to žádná velká oslava fotbalu nebyla. My jsme mohli, domácí museli. Paradoxně ve chvíli, kdy jsem čekal, že vstřelíme vedoucí branku, tak jsme z náhodně akce Slovácka inkasovali. Domácí hráč balon trefil fantasticky. Fotbal nám dnes ukázal výsledkově odvrácenou tvář. Na druhou, když si vzpomenu na podzimní zápas v Praze, tak tam mělo Slovácko víc šancí a odjelo také bez bodů,“ zakončil hodnocení zápasu Martin Hašek.

1. FC Slovácko – Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Branka: 69. Daníček. Rozhodčí: Zelinka – Myška, Fyšer. Žluté karty: Daníček – Tetteh. Diváci: 4 019.
1.FC Slovácko: Heča – Juroška, Šimko, Břečka, Divíšek – Janošek, V. Daníček – Navrátil (90. Jakub Rezek), Sadílek (62. Machalík), Petr (70. Kubala) – Zajíc. Trenér: Kordula.
Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Šmíd, Hůlka, Kocić – Jindřišek, M. Hašek – Reiter, Mašek (59. Tetteh), Bartek (73. Záviška) – Nečas (82. Dias). Trenér: Hašek.

Autor: Stanislav Dufka

10.3.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Tiskaři 22 000 Kč Pracovníci přípravy tisku Pracovníci v tiskárně - operátor výsekových strojů. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výpis z rejstříků trestů, nekuřák, práce na PC, činnost na technických zažízeních.. Pracoviště: Eclipse print a.s., Pod kapličkou, č.p. 3149, 130 00 Praha 3. Informace: Petr Tichý, . Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 18 810 Kč Úředníci v oblasti daní Referent/ka Oddělení kontrolního. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika činnosti:, - kontrolní činnost DPH, - daňová kontrola, - postup k odstranění pochybností, Přihlášky do výběrového řízení společně se strukturovaným profesním životopisem zaměřeným na předchozí praxi a motivačním dopisem zasílejte do 19.10.2018 na e-mail: Eva.Bugyiova@fs.mfcr.cz, do předmětu e-mailu uveďte: VŘ 211817 (PP), nebo na adresu:, VŘ 211817 (PP), Finanční úřad pro Středočeský kraj, Územní pracoviště Praha-západ, Na Pankráci 95, 140 21 Praha 4, kontaktní osoba: Bc. David Ulman, telefon: 261 375 909. Pracoviště: Finanční úřad pro středočeský kraj, územní pracoviště praha - západ, Na Pankráci, č.p. 975, 140 00 Praha 4. Informace: , . Výroba - Výroba Tiskaři 22 000 Kč Pracovníci přípravy tisku Pracovníci v tiskárně - obsluha zvlňovací linky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výpis z rejstříků trestů, nekuřák, práce na PC, činnost na technických zažízeních.. Pracoviště: Eclipse print a.s., přátelství 1615/1a, 104 00 praha 10 uhřiněves, Pod kapličkou, č.p. 3149, 130 00 Praha 3. Informace: Petr Tichý, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo pracoviště:, - Zděbradská 68, 251 01 Říčany-Jažlovice, , Prvotní kontakt:, - tel.: 775 484 544, - e-mail: firstandlast@seznam.cz. Pracoviště: First & last s.r.o. - zděbradská, jažlovice, Zděbradská, č.p. 68, 251 01 Říčany u Prahy. Informace: Svitlana Khibovska, +420 775 484 544.