„Určitě to neberu tak, že jsem ho vytlačil ze sestavy. Jsme jedna parta, jeden tým. Všichni máme nadstandardní vztahy a celý tým drží při sobě, což je velmi důležité,“ přiznal pro slovenské novináře po smolné prohře ve Skotsku.

Právě brankář Pražanů patří mezi největší tahouny trápící se Sparty a v neděli proti Plzni na něj budou všichni spoléhat. Na druhé straně se objeví gólman, který v rudém dresu kdysi působil tři roky. „Vybavím si to, ale neberu to nijak zvláštně, že proti Spartě nastoupím, chceme prostě vyhrát,“ usmál se Kozáčik. „Takové zápasy často rozhoduje jediná šance, věřím nám, že to zvládneme,“ dodal.

Důvodů k optimismu má opravdu hodně

Plzeňští totiž v tuzemské nejvyšší fotbalové soutěži jasně dominují. V devíti odehraných zápasech ještě neztratili ani bod a nikdo by si určitě ani v nejdivočejších snech nepředstavoval, že těsně před třetinou soutěže bude parta z Letné ztrácet na Plzeň propastných dvanáct bodů.

V brance slovenské reprezentace tedy měl navrch sparťan, ale jinak o sobě v národním týmu dali vědět spíš členové plzeňské Viktorie. Proti Ázerbájdžánu i San Marinu se pokaždé trefil Jan Kopic, druhého jmenovaného soupeře pomohl skolit dvěma góly jeho parťák a momentálně nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík.

Jednu trefu si připsal také sparťan Václav Kadlec, který byl do reprezentace povolán až jako náhrada za nemocného slávistu Milana Škodu. Byly časy, kdy sparťané tvořili naprosto dominantní část českého národního týmu, ale úpadek, se kterým na Letné už několik sezon válčí, se projevuje i na kvalitě hráčského kádru.

Z početné zahraniční eskadry se trenér Andrea Stramaccioni musel v reprezentační přestávce obejít bez zmiňovaných Dúbravky a Kadlece ještě bez Slováka Lukáše Štetiny, Izraelce Ben Chaima, Rakušana Janka a Kamerunce Mandjecka.