Desítka nových hráčů, tedy přesně polovina, by měla figurovat vkádru fotbalistů Slavoje Vyšehrad pro jarní část sezony ČFL.

Rozsáhlá hráčská obměna je vcelku pochopitelná, nováčkovi třetí ligy se na podzim výsledkově moc nedařilo a přezimuje na 15.místě osmnáctičlenné soutěže.

Mezi 12.a 17.příčkou tabulky je přitom jen dvoubodový rozdíl, a tak se dá vodvetné fázi čekat bitva okaždýbod.

„Děláme vše pro to, abychom se zachránili. Kádr by měl být kvalitnější a hlavně také širší než na podzim,“ uvedl manažer klubu Josef Zvonič.

Nové tváře

ČFL startuje až vpolovině března, přesto je už teď na vtýmu „šemíků“ devět nových tváří: mladý brankář Samoel (hostování ze Slavie), zkušení stopeři Šourek (přestup zBlšan) a Hendrych (příchází zDukly, hráč Xaverova), defenzivní záložník Hurych (přestup zUhelných skladů), další středopolaři Frohna (přestup ze Sokolova), Janda (hostování zBohemians Praha, naposledy hrál divizi za Ovčáry) a Voborník (hostování zUnionu Vršovice, na podzim hrál za béčko Mladé Boleslavi), zútočníků přišli Dalekorej (hostování zČelákovic) a Moldavan Mileli (Ostrá, předtím hrál druhou ruskou ligu). Vjednání je ještě příchod jednoho záložníka na hostování ze Sparty.

Kromě toho prodloužili svá hostování na Vyšehradě jiní záložníci Ježdík (Bohemians 1905) a Kunt (SpartaKrč).

Ztráty

„Mimo hru je momentálně jen zraněný Sedláček,“ upřesnil trenér Jiří Hruška. Právě mnoho zranění na podzim postupně decimovalo kádr Vyšehradu, který nakonec neměl téměř nikoho ani na střídání.

Klub, který loni vzáří oslavil své stoleté výročí, naopak odešli gólman Skála (Vlašim), obránci Tlustý (Jihlava), Procházka (Viktoria Žižkov), Štach a záložníci Šefrna (oba Admira), Březina (nižší soutěž na Slovensku) a Lexa (ukončil hostování zMotorletu).