V sobotu odehrají své zápasy sparťané a Klokani z Bohemians.

Sparta jede jako lídr tabulky do Olomouce, kde už dlouhých třináct let neprohrála. Poslední domácí výhru si Hanáci užili v roce 1998, kdy o vítězství 1:0 rozhodl gólem pět minut před koncem Heinz. A ten je v olomoucké sestavě po dlouholetém zahraničním angažmá i nyní! Pražanům naopak budou chybět zranění Grajciar a hlavně kanonýr Kweuke.

Vršovičtí Klokani jedou do Příbrami, která se po výborném rozjezdu trochu zasekla. „Příbram hodně zjednodušila hru směrem dopředu. Dává góly, porazila Olomouc, ale také má výkyvy, jako naposledy v Budějovicích. My chceme vycházet ze zajištěné obrany a snad se útočníci či záložníci prosadí,“ burcuje na klubovém webu trenér Medynský. Ten nemůže počítat se zraněnými Niklem, Kaufmanem a Lukášem.

Také v neděli se do ligového kolotoče zapojí dva pražské celky. Dukla v Mladé Boleslavi a do slávistického Edenu přijede úřadující mistr z Plzně. Plzeňští se tak na stejný stadion vracejí pět dnů po utkání Ligy mistrů proti Barceloně, která v Edenu vyhrála 4:0.

„Plzeň je úřadující mistr ligy, dokázali to nejen v úterý proti Barceloně, ale i celá jejich minulá sezona byla výborná. Jejich mančaft je konsolidovaný, nejsou v něm žádné zásadní změny, naopak se ještě posílil. V neděli nás tedy čeká tvrdá práce,“ ví trenér sešívaných František Straka.

„Na druhou stranu je to tým, který chce hrát fotbal, a to slibuje pro diváky dobrou podívanou. A my budeme chtít hrát také. Chceme navázat na první poločas proti Slovácku, kde jsme hráli velmi dobře kombinačně. Tím se budeme chtít prezentovat,“ dodává.

Chybět mu budou Kaufman, Šimeček, Koreš, Frejlach a kvůli kartám Hloušek. Otazník visí nad mladým Petrákem.

„Vyhráli jsme poslední dva zápasy, jsme na dobré vlně. Doufám, že předvedeme také dobrý výkon s Plzní, zvládneme zápas a vyhrajeme,“ věří obránce Vitalij Trubila.

Dukláci v sobotu zamíří do Mladé Boleslavi, která se v minulém kole zaskvěla výhrou 3:0 na Spartě! „Jedeme tam s pokorou,“ vzkazuje trenér Luboš Kozel. „Výhra na Spartě svědčí o kvalitě. Na druhou stranu odjíždíme se zdravým sebevědomím z minulých zápasů a se snahou překvapit a odehrát kvalitní utkání,“ pokračuje lodivod týmu z Julisky.

Program třináctého kola pak uzavře pondělní televizní dohrávka, v níž žižkovská Viktorka přivítá ostravský Baník.