Pastoor neměl v úvodu svého angažmá jednoduchou úlohu. Disciplinární trest za žluté karty nedovolil do zápasu postavit trojici Vošahlík, Nitrianský, Piták a kvůli zdravotním komplikacím chyběli Škoda s Pitákem. Poprvé se tak do základu postavil nový bek Ritchie a šanci dostal rovněž junior Hrubý.

Hned po pár minutách hry se mohli slávisté radovat z gólu. Juharovo skvělá dělovka z pětadvaceti metrů už pomalu padala k tyči do branky, ale skvělý zákrok domácího gólmana Grigara míč vyrazil na roh. Hrálo se útočně, ale bez většího množství střel na branku, do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Důležitý moment přišel na začátku druhé půle. Gecov zbytečně fauloval, dostal druhou žlutou kartu a měl po zápase. Slávisté, kteří tak i ve třetím zápase jarní části dohrávali v deseti, před sebou měli dlouhých 40 minut oslabení. Ale zvládali ho dobře a i bez Gecova dokázali nebezpečně útočit.

Tepličtí hráči ale postupně přebírali iniciativu a stupňovali svůj tlak. Během zápasu vyslali přímo mezi tyče Čontofalského branky jednu jedinou ránu, ale ta se nakonec ukázala jako tou rozhodující. Nivaldo zacentroval a Hošek zblízka napálil míč do sítě! Na vyrovnání už slávisté neměli síly ani čas a domů se tak vraceli s prázdnou.

Hlasy trenérů po utkání

Zdeněk Ščasný (Teplice): „Výhry nad Slavií si cením víc než předchozího vítězství 4:0 nad Olomoucí, protože tentokrát se to nerodilo vůbec lehce. Slavia přijela s novým trenérem a moc jsme nevěděli, co od nich čekat, takže zejména v první půli nás zaskočili. Pak zápas ovlivnilo vyloučení Gecova a při přesilovce mi chyběla větší trpělivost z naší strany. Měli jsme hrát víc po stranách, abychom si šance lépe připravili."

Alex Pastoor (Slavia): „Výsledek je samozřejmě zklamání, zejména proto, že jsme dostali gól v posledních minutách. Ale s tím, jak kluci hráli, jsem byl spokojený, protože jsme kontrolovali hru a útočili při každé příležitosti. A to i potom, když jsme byli v deseti. Celkově to byl dobrý první krok, ale jsem u týmu jen týden a to nic zásadního změnit nejde. Za každou změnou se musí jít postupně."

Teplice - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 85. Hošek. Rozhodčí: Nenadál - T. Kovařík, Hrabovský. ŽK: Ramos, Vondrášek, Vůch - Neves, Gecov, Juhar, Hrubý, Ritchie. ČK: 50. Gecov. Diváci: 10.058.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Hošek, Krob - Litsingi, Vachoušek (90.+3 Takács), Ljevakovič, Ramos (62. Salami), Nivaldo - Jindráček (84. Vůch). Trenér: Ščasný.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Smejkal, Neves, Ritchie - Juhar, Boudjeema (88. Lička), Gecov, Hrubý (90.+4 Vyhnal), Zmrhal - Necid. Trenér: Pastoor.

Pastoor: Výsledek je zklamánímPremiéra trenéra Alexe Pastoora na slávistické střídačce skončila prohrou 0:1. Nizozemský kouč ale svůj tým za průběh utkání pochválil.

Gambrinus liga: FK Teplice - Slavia Praha 1:0 (0:0).Jak jste zápas viděl?

Jsem rád, jaký to mělo průběh a jakou hrou jsme se prezentovali. Hráli jsme organizovaně, často útočili a byli na polovině Teplic. Výsledek je ale zklamáním, dostat gól v posledních minutách. Udělali jsme dobrý krok a jsem rád, že se to našim fanouškům líbilo.

Co jste stihl hráčům za ten týden na tréninku vštípit?

Jak jsem říkal dříve. Chtěl bych hrát útočný fotbal, ale ne bezhlavou ruskou ruletu. Líbilo se mi, jak jsme hráli kontaktně, přesně to jsem chtěl.

Jak moc ovlivnil zápas 
vyloučení Gecova?

Vyloučení bylo klíčové. Hráči možná byli přemotivovaní, ale určitě ne nedisciplinovaní. I v deseti jsme hráli organizovaně.