Včera ještě trénovali dvoufázově, po jedné přípravné jednotce denně budou polykat až do soboty. A ve středu odlétají směr Amsterodam.

Slávistickým fotbalistům přitom podzimní sezona zdánlivě skončila. Za týden je čeká poslední zápas podzimu, utkání Poháru UEFA na stadionu Ajaxu, v němž už o ovšem „nic“ nepůjde. Postup totiž sešívaným nenávratně utekl už po domácí prohře s Hamburkem.

„V evropských soutěžích je vždycky o co hrát. Nemůžeme to brát tak, jako že cestujeme na výlet, “ upozornil už s předstihem kapitán Erich Brabec. A přísný kouč Karel Jarolím je s ním evidentně zajedno, proto své svěřence vůbec nešetří…

Přesto i oni si dokáží najít zajímavé odreagování. Celý tým se dnes zúčastní velké autogramiády, která se bude konat na stadionu v Edenu od 15:00 do 17:15.

„Martin Vaniak s Vláďou Šmicerem se kromě toho stavili už ve středu na dětské onkologii, kam donesli vánoční dárky,“ doplnil mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Ani během autogramiády Slavia nezapomene na dobročinné účely. Uskuteční se totiž další část veřejné sbírky na podporu handicapovaných sportovců.