„Nemyslím si, že bych se stával klíčovým střelcem Slavie. Dneska to bylo z rohu, minule to byly hodně šťastné góly. Zatím si to užívám, že se mi daří, ale určitě si nemyslím, že to takhle bude pokračovat pořád," řekl novinářům Souček. „Doufám, že za týden v derby dá góly někdo jiný. Samozřejmě že bych byl taky rád, kdybych ho dal," dodal s úsměvem.

Proti Zlínu se prosadil už v šesté minutě po rohovém kopu. „Při rohu je tam většinou strkanice. Uvolnil jsem si prostor, byl jsem tam sám a naštěstí se to podařilo. Myslím, že i s tečí gólmana," prohlásil Souček.

Když hned zkraje utkání otevřel skóre, věřil, že Slavia přidá ještě další góly. „Říkal jsem si, že bychom mohli vyhrát tři nebo čtyři nula, což myslím, že po prvním poločase jsme jasně měli. Jak jsme nedali góly, druhý poločas jsme polevili. Naštěstí jsme nedostali gól," uvedl.

Pískot fanoušků

Slavii se v druhé půli nedařilo a na hráče začali pískat fanoušci. „Slyšeli jsme to všichni a nehrálo se nám potom moc dobře. Nechtěli jsme hrát takhle. Vedli jsme, takže jsme si nezasloužili pískot, ale druhá půlka byla špatná. Po zápase nám ale fanoušci taky tleskali, tak věřím, že do derby půjdou s plnou náladou," řekl jednadvacetile­tý hráč.

Ve středu zálohy vedle něj nastoupili Josef Hušbauer s Levanem Kenijou a Slavia poprvé na jaře hrála od začátku jen s jedním hrotovým útočníkem. „V tom středu se nám určitě líp běhalo, dali jsme si přihrávky po zemi. V těch dvou je to těžší. Ale každý zápas je jiný, takže nevíme, co přijde příště," uvedl Souček.

Čtěte také: Hattrick k narozeninám. Souček sestřelil Baník: Fotbal je nevyzpytatelný